«Микола Вінграновський і ми»: у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулась культурно-освітня лекція

9:24

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Талановитий актор і режисер, чудовий поет – лірик, майстерний прозаїк, дитячий письменник, актор і режисер – все це про Миколу Вінграновського. Цього року нашому талановитому землякові виповнилося б 85 років. Про одного з найяскравіших представників шістдесятництва у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького говорили 4-го листопада під час культурно-освітньої лекції «Микола Вінграновський і ми», повідомляє прес-служба бібліотеки.
Було зроблено спробу актуалізувати творчість митця в сучасних соціальних, історичних, культурних реаліях.
Про значення, проблемні й цікаві моменти осмислення художньої творчості та діяльності Миколи Вінграновського у сфері кінематографу розмірковували:
– доктор філологічних наук, професор Олександр Пронкевич;
– доктор філологічних наук, в.о. професора Світлана Підопригора.
В ході заходу пролунала пісня Наталії Круміленко на слова Миколи Вінграновського в обробці Ольги Славної у виконанні Олега Кедіса.
Микола Вінграновський був знаковою фігурою для покоління, яке визначали любов до національної мови й культури, пам’ять про війну, переживання складної геополітичної ситуації й науково-технічний прогрес включно з освоєнням космосу.
Красивий і поважний чоловік, чутливий поет і прозаїк, переконливий актор, сценарист і режисер художніх та документальних фільмів, він здобув високу оцінку власного творчого доробку у своїх сучасників, а також був відзначений низкою престижних нагород, як-от Державна премія України імені Т. Г. Шевченка, літературна премія «Благовіст», Міжнародна премія Фундації Антоновичів, премії імені В. Вернадського та О. Довженка.