Команда гімназії №41 вже вдруге виборола 2 місце у всеукраїнському конкурсі молодих дослідників «Радянське минуле. Переосмислення історії»

14:33

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Група учнів-дослідників історії з Миколаївської гімназії №41 під керівництвом вчителя історії Людмили Козлової в черговий раз вибороли переможне друге місце у Всеукраїнському конкурсі «Радянське минуле. Переосмислення історії». Тема їхнього проекту суто місцева, миколаївська: «Нести важко, а кинути шкода: крейсер «Україна» як уламок радянської епохи».

Робота над проектом почалася ще у мирні часи, але завершувати її довелося вже під звуки сирен та обстрілів, а дехто з учнів робив це дистанційно, оскільки в перші ж дні широкомасштабного вторгнення російських загарбників евакуювався з Миколаєва та України.

Символічна деталь: юні дослідники отримали унікальну можливість піднятися на борт колишнього крейсеру «Україна» та навіть відвідати його внутрішні приміщення – бойові частини, пости, каюти екіпажу тощо. Таку домовленість було досягнуто з керівництвом Миколаївського суднобудівного заводу, проте дату відвідин за іронією долі призначали саме на… 24 лютого. Звісно, що в цей день – день початку повномасштабної агресії проти України – наше місто прокинулося під грохот ракетних вибухів і екскурсію вимушено було скасовано.

Учні досліджували також долю «сістершипа» «України» —  первенця серії крейсерів проекту «Атлант» будівництва тодішнього заводу ім. 61 комунара. Як ви догадалися, йдеться про крейсер «Москва» (колишня «Слава»), на адресу якого в той самий день 24 лютого в радіоефірі пролунало легендарне: «Русский военный корабль, иди на…!». Саме за таким напрямком він і відправився через півтори місяці — вночі з 13 на 14 квітня.

«Це ж яку дослідницьку чуйку треба мати, щоб ще до початку війни обрати собі таку цікаву та резонансну тему!» — з відвертим здивуванням під час онлайн-церемонії оприлюднення переможців висловилася на адресу миколаївських гімназистів одна з членкінь цього поважного всеукраїнського конкурсу.

Додамо, що конкурс «Радянське минуле. Переосмислення історії» в нашій країні проводиться Всеукраїнською асоціацією «Нова доба» за підтримки європейських донорів. Участь у конкурсах за останні роки взяли сотні підліткових творчих груп практично з усіх регіонів України.

До речі, це вже друга перемога учнів гімназії №41 у цьому престижному конкурсі, який, окрім нашої держави, проводиться також в інших країнах Східної Європи. Минулого разу група миколаївських гімназистів під керівництвом тієї ж Л.Козлової отримала друге місце за не менш цікавий проект «Життя миколаївських дітей в окупації та перші повоєнні роки: недитячі виклики долі», який базувався на спогадах миколаївців, яким довелося пережити Другу світову війну та роки повоєнної відбудови рідного міста.