Імунізація дорослого та дитячого населення – надійний захист

10:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Профілактичні щеплення – єдиний надійний засіб профілактики інфекційних захворювань. Імунопрофілактика дозволяє виробити імунітет до контакту з їх збудниками, тобто уникнути захворювання. Новий календар щеплень створює можливості для максимально безпечного проведення вакцинації та забезпечує профілактику завезення інфекційних хвороб в Україну. Щорічно вакцинація рятує від смерті 2-3 мільйони, від ускладнень – понад 700 000 дітей, а могло б бути врятовано на 1,5 мільйони більше.

Держава забезпечує вакцинацію проти десяти недуг: туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гепатиту В, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту. Щеплення в Україні безкоштовне. Всі закуплені вакцини відповідають встановленим в країні вимогам. Надзвичайно важливо зробити щеплення вчасно, згідно з національним календарем щеплень.
Незважаючи на те, що вакцинація давно стала визнаним у всьому світі способом профілактики інфекційних захворювань, далеко не всі батьки ставляться до вакцинації без упередження. Насамперед немотивована відмова від щеплень свідчить про низьку санітарну культуру населення. Якщо колективний імунітет менший за 95%, то можливо виникнення спалаху інфекційних захворювань.
Введення будь-якої з вакцин викликає у відповідь реакцію організму, яка іноді має клінічні прояви. Це так звані звичайні або нормальні вакцинальні реакції, які означають зміни в організмі, що наступають після введення тієї чи іншої вакцини. У більшості дітей виникає фізіологічна реакція на щеплення: почервоніння та затвердіння на місці введення вакцини, які швидко минають, може підвищитися температура тіла до 37-38,5 градусів за Цельсієм. Така реакція цілком природна і не потребує ніякого втручання.
Відмовитись від щеплень – означає паразитувати на тих, хто щеплений, на тих, хто своєю свідомістю не допустив епідемії того чи іншого небезпечного захворювання.
Область забезпечена у достатній кількості якісною вакциною, розроблено та затверджено Календарний план щодо додаткової імунізації, у тому числі дорослого населення з груп ризику (працівники медичних, освітніх закладів, нацполіції тощо).
Враховуючи підвищення рівня випадків захворювання на кір серед дорослого населення, активізовано роботу з вакцинації, щеплено – 8485 осіб за І півріччя 2019 року.
Потурбуйтеся про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!