Генштаб оновив дані щодо ситуації на фронті

9:21

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Російські загарбники продовжують наступальну операцію на Донбасі з метою пошуку слабких місць в обороні ЗСУ. Про це повідомляє Генштаб у ранковому зведенні у четвер, 16 червня.

Так, на Сіверському напрямку противник з метою демонстрації присутності та сковування дій підрозділів Сил оборони продовжує утримувати підрозділи збройних сил Російської Федерації зі складу Західного військового округу у прикордонних районах Брянської та Курської областей.

За даними Генштабу, ворог провів артилерійські обстріли позицій наших військ у районах населених пунктів Леонівка та Бачевськ Чернігівської та Сумської областей відповідно.

На Слобожанському напрямку противник перегруповує війська з метою нарощування наступальних можливостей.

На Харківському напрямку основні зусилля ворог зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. З метою сковування наших підрозділів та недопущення переходу в наступ ворог здійснював інтенсивні артилерійські обстріли, у тому числі з реактивних систем залпового вогню в районах населених пунктів Базаліївка, Уди та Верхній Салтів.

На Слов’янському напрямі агресор веде штурмові дії, шукає слабкі місця в оборонних позиціях наших військ. Обстрілював з артилерії різного калібру цивільну інфраструктуру неподалік Пришиба, Долини, Карнаухівки та Вернопілля.

На Донецькому напрямку противник веде бойові дії вздовж лінії зіткнення. Основні зусилля зосереджено на Бахмутському напрямку.

На Лиманському напрямку ворог активних дій не вів, обстріляв наші підрозділи зі ствольної артилерії в районі Пискунівки.

На Сєвєродонецькому напрямку російські окупанти продовжують вогневий вплив на підрозділи наших військ з усіх наявних вогневих засобів у районах населених пунктів Білогорівка, Лисичанськ, Сєвєродонецьк. Ворог не припиняє спроб встановлення повного контролю над містом Сєвєродонецьк. Веде штурм, бої тривають.

На Бахмутському напрямку ворог здійснює штурмові дії з метою покращення тактичного становища. Зафіксовано артилерійські обстріли в районах населених пунктів Веселе, Соледар, Берестове та Вовчоярівка.

На Лиманському, Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник чинить систематичний вогневий вплив з метою сковування дій підрозділів наших військ у районах населених пунктів Новобахмутівка, Водяне, Первомайське, Микільське, Антонівка, Гуляйполе, Новопіль та Оріхів.

На напрямі Єгорівка — Шевченко наші військові виявили та знищили диверсійно-розвідувальну групу супротивника.

На Південнобузькому та Таврійському напрямах противник зосереджує зусилля на утриманні зайнятих рубежів та недопущенні наступу ЗСУ. Завдає вогневої поразки підрозділам Сил оборони. Продовжує вдосконалення інженерного обладнання позицій у районах населених пунктів Безводне та Іщенка.

У Чорноморській та Азовській морських операційних зонах основні зусилля ворог зосереджує на блокуванні цивільного судноплавства. В акваторії Чорного моря противник утримує в готовності до застосування три носії високоточної зброї.