Генсек ООН вражений ситуацією у Бучі та закликав провести незалежне розслідування

9:54

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Генсек ООН, Гутерриш, Беларусь, выборы, протесты, ООН, новости

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що він «глибоко вражений» фотографіями загиблих мирних жителів у Бучі. Він також закликав провести незалежне розслідування. Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на Reuters.

 – Я глибоко вражений фотографіями мирних жителів, убитих у Бучі, Україна, – заявив Гутеріш. – Важливо, щоби незалежне розслідування призвело до ефективного притягнення до відповідальності, — додав він.

Нагадаємо, 1 квітня Збройні сили України звільнили Бучу від окупантів. Після заходу до міста було виявлено свідчення звірств, скоєних російськими військовими проти мирних жителів. У місті знайшли братську могилу, а на вулицях лежать тіла вбитих громадян. У деяких із них зав’язані руки та є сліди тортур.

На цей акт геноциду відреагували не лише в Україні, а й у всьому світі. Зокрема про намір провести розслідування заявили у Британії.

Радник керівника ОПУ Олексій Арестович опублікував перелік російських військових частин, які брали активну участь у військових злочинах на території Бучі, Гостомелю, Ірпені та інших населених пунктах Київської області.