Брудна справа. Зливають нечистоти

13:33

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Шановні журналісти! Ми, мешканці одного з мікрорайонів м. Миколаєва — Північний-Тернівка, звертаємось за допомогою до Вас, як до четвертої гілки влади, незалежного засобу масової інформації, здатного, за рахунок авторитету, позитивно вплинути на вирішення проблемної ситуації, що склалася в нашому місті.

Спонукала нас до цього повна бездіяльність посадовців органів влади та місцевого самоврядування та можлива їх участь у корупційних схемах. Так, починаючи з листопада 2019 року, на території КНС № 22 водоканалу за адресою: вул. Архітектора Старова 11, м. Миколаїв, здійснюється не облікований злив нечистот в промислових обсягах безпосередньо поруч з нашими домівками, при цьому будь-які санітарні та епідемічні вимоги не дотримуються, в повітрі стоїть жахливий сморід, що складає безпосередню загрозу нашому життю та здоров’ю, а також здоров’ю наших дітей. Злив нечистот здійснюється ТОВ «Спецавто Миколаїв» код ЄДРПОУ 41335365 відповідно до укладеного з водоканалом договору сервітуту, без дозволу виконкому Миколаївської міської ради та погодження державних санітарно-епідеміологічних служб. Незважаючи на незаконність, термін його дії  закінчився  в лютому 2020 року.
З листопада минулого року по теперішній час за підписами понад 30 мешканців нашого мікрорайону були направлені численні колективні звернення Миколаївському міському голові з вимогою припинити вказану протиправну діяльність, які залишились без відповіді. Крім того, працівниками СЕС встановлено, що приймання рідких побутових відходів з асенізаційних машин, здій-снюється в металевій споруді на відстані приблизно 80 метрів до житлових будинків (при нормі не менше ніж 300 м).
Після потрапляння асені-заційних стоків до споруди, проводиться їх механічне очищення з утворенням відходів, які згідно додатку до Державного класифікатора відходів ДК-005-96 відносяться до потенційно небезпечних. При цьому, при експлуатації зливної станції питання знезараження осаду з установки, зберігання та видалення його належним чином у відповідності до діючих норм не здійснюється. За висновками ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області, ситуація, що склалася, становить потенційну епідеміологічну та екологічну небезпеку для мешканців нашого мікрорайону, тим більше з настанням потеплін-ня.
Враховуючи вищевикладене, в лютому поточного року ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області направлено листа Миколаївському міському голові для вирішення питання вивозу рідких побутових відходів у відповідності до вимог діючого законодавства та без порушень прав громадян та листа директору МКП «Миколаївводоканал» з вимогою заборонити приймання рідких побутових відходів з асенізаційних машин  ТОВ «Спецавто Миколаїв» на установку, розташовану на території НСК-22 по вул. Архітектора Старова 11.
Разом з тим, до сьогоднішнього дня продовжується необлікований злив нечистот зі спецавтотранспорту на вказаній насосній і сморід продовжує шкідливо впливати на наше здоров’я та здоров’я наших дітей, які разом з нами знаходяться на домашньому карантині.
Що стосується корупційно-фінансової сторони даної ситуації, то її суть полягає в тому, що мікрорайон м. Миколаєва — Тернівка не забезпечений центральною каналізацією і асе-нізаційні автомобілі вивозять нечистоти з приватних будівель його мешканців на спеціально обладнаний полігон за містом в районі с. Галіциново на відстань близько 30 км.
Зливаючи нечистоти посеред житлового сектору, власники асенізаційних машин економлять на паливі і частину зекономлених коштів готівкою сплачують представникам ТОВ «Спецавто Миколаїв», які лише завдяки зв’язкам в мерії, облаштували прийом потенційно небезпечних відходів. Окрім нашого, вказаним товариством в різних куточках міста також облаштовано ще чотири місця прийому побутових відходів до центральної міської каналізації.
Яка там санітарно-епі-деміологічна ситуація нам не відомо. В результаті комунальні очисні споруди не отримують коштів за прийом нечистот з приватного сектору, які тепер надходять до них по їхнім же каналізаційним мережам через ТОВ «Спецавто Миколаїв» безоплатно. Всі ці затрати, ми так розуміємо, компенсуються мешканцями Миколаєва за рахунок підняття тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення, яке з 05.02.2020 року підвищилось з 21,06 до 25,79 грн/куб. Комерційним під-приємством сплачується ж до місцевого бюджету лише плата за землю під будками (15 кв. м.) по договору особистого строкового сервітуту, кількість злитих нечистот до каналізаційної мережі не обліковується.
Зі слів власників асенізаційних автомашин, ціни для населення за вивіз відходів вони не знижували і за одну злиту бочку сплачують ТОВ «Спецавто Миколаїв» близько 300 грн. (44грн./куб), враховуючи що кожного дня під нашими вікнами зливається близько 50 авто, сума складає 15 тис. грн., перемножуємо на 5 пунктів прийому, виходить щоденно громада м. Миколаєва втрачає 75 тис.  грн., які осідають в кишенях «вонючих» ділків. Порахувавши з листопада 2019 року по квітень поточного року, отримаємо приблизну суму, в розмірі понад 11 млн. грн.
Зважаючи на викладене, від імені громадян мікрорайону просимо провести незалежне розслідування вказаної, можливо, корупційної схеми, висвітливши її в ЗМІ та скерувавши результати розслідування до правоохоронних органів, а також по можливості надати нам юридичну підтримку при поновленні наших законних прав. З повагою,
Мешканцi мкр. Північний-Тернівка
Від редакції: Текст листа збережено за виключенням одного речення. В ньому з посиланням на неофіційні дані джерел згадуються деякі прізвища. Поява такої інформації суперечить журналістським стандартам. Однак, ми розрахувуємо на те, що міська влада зверне увагу на цю проблему, та надасть відповідь на питання мешканців мікрорайону.