Американська компанія збудує два нові блоки Хмельницької АЕС

7:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Український державний «Енергоатом» уклав угоду з американською компанією Westinghouse щодо будівництва двох нових енергоблоків Хмельницької АЕС.

Про це йдеться на сайті Westinghouse, повідомляє Hromadske.

Відповідно до угоди, американська компанія займеться розробкою оновленого техніко-економічного обґрунтування будівництва двох блоків AP1000 (атомних електростанцій, розроблених Westinghouse).

Зазначається, що ці кроки продовжують раніше підписану угоду між Westinghouse та «Енергоатомом» про будівництво установок AP1000 на 5 та 6 блоках Хмельницької АЕС.

«Ми раді зробити наступний важливий крок на підтримку нашого зобов’язання щодо будівництва нових блоків AP1000 на Хмельницькій АЕС. Ми цінуємо наше партнерство з Westinghouse, щоб працювати спільно та оперативно для досягнення ключових етапів проєкту», — каже очільник «Енергоатому» Петро Котін.

Своєю чергою у Westinghouse зазначили, що нові енергоблоки наблизять Україну до енергонезалежності.

«Ми готові надати наші технології та обладнання для AP1000 в Україні та постійно надихаємося непохитною рішучістю та стійкістю наших стратегічних партнерів», — відзначив президент компанії Девід Дарем.

У червні 2022 року Westinghouse та «Енергоатом» розширили угоди на постачання ядерного палива та будівництво 9 станцій AP1000 по всій країні. Станція AP1000 є перевіреним реактором покоління III+ із повністю пасивними системами безпеки, модульною стандартною конструкцією та найкращими в галузі експлуатаційними характеристиками.

Зазначається, що будівництво в Україні AP1000 сприятиме значному промисловому співробітництву з США.