
Робоча група з розроблення Програми комплексного відновлення території Миколаївської міської територіальної громади розглянула пропозиції з відбудови міста, надані управлінням охорони здоров’я міської ради.
Про плани щодо відновлення та розвитку галузі розповів заступник начальника управління Віктор Фаюк. Посадовець зазначив, що пріоритетним серед запропонованих об’єктів є будівництво дитячого діагностичного центру з бомбосховищем та переходом до стаціонарного корпусу на території міської дитячої лікарні №2.
“Чому для нас це важливо: насамперед тому, що здоров’я дітей – завжди на першому місці. На сьогодні всі поліклінічні відділення дитячої лікарні знаходяться в різних частинах Миколаєва. Іноді, щоб відвідати вузьких спеціалістів, треба їздити в різні райони. Для того, щоб медична допомога для дітей була зручною та високоефективною, плануємо створити єдиний діагностичний центр. Всі фахівці в одному місці. Батьки зможуть привести дитину і за короткий час пройти всіх необхідних спеціалістів”.
Також серед пропозицій:
– капремонт системи киснезабезпечення пологового будинку №3. На базі пологового будинку облаштовують сучасний перинатальний центр. Тут прийматимуть пацієнток не лише з міста, а й з Миколаївської області та інших регіонів. Для якісної медичної допомоги у важких випадках необхідна система киснезабезпечення. Більш того, це одна з вимог Національної служби здоров’я України при укладанні договору на надання відповідних послуг;
– будівництво захисної споруди в пологовому будинку №3;
– ремонт захисних споруд міських лікарень №1, 3, 4, ЛШМД;
– капремонт автоматизованої системи пожежогасіння;
– реконструкція будівлі колишнього лікувально-профілактичного закладу під квартири для медиків.
Під час обговорення заступник міського голови Сергій Коренєв відзначив, що галузь охорони здоров’я розглядається як один з найважливіших напрямків відновлення та розвитку міста.
“Війна принесла багато страждань, все більше людей потребують комплексної медичної допомоги. Крім того, якісний рівень медицини – один з факторів, завдяки якому люди повертаються до України”, – каже посадовець.
Робоча група надала низку рекомендацій щодо включення до Програми перспективних проєктів розвитку галузі охорони здоров’я. У тому числі, рекомендували звернути увагу на забезпечення лікарень сучасним обладнанням, вдосконалення сервісів для громадян тощо.