Росіяни викрали на Кінбурні історичний надгробок отамана Сидора Білого

10:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Російські окупанти викопали на Кінбурнській косі надгробну плиту 18 сторіччя, під якою був похований запорозький старшина, кошовий отаман Чорноморського козацького війська, командувач Чорноморської козацької флотилії, голова Херсонського повіту 1785–1787 років Сидор Білий.

Про це повідомляють “НикВести”.

Кілька днів тому у росЗМІ з’явилися заголовки, що до Краснодару везуть «врятовану» надгробну плиту Сидора Білого.

Сидір Білий був похований козаками у 1788 році за старим запорозьким звичаєм — під гарматну пальбу — в Олександрівській церкві Кінбурнської фортеці. Однак разом з фортецею та Олександрівською церквою його могила була зруйнована під час Кримської війни. Тому пізніше на Кінбурні встановили символічний пам’ятник кошовому отаману.

Тепер росіяни відкопали плиту та вирішили її вкрасти.

— На відміну від нашого супротивника, котрий давно втратив культуру, совість і пам’ять, нам небайдуже, що тут, на Кінбурнській косі, знаходиться наше надбання, наші сакральні місця військової, козацької слави. Сюди постійно прилітають снаряди, все розбомблено, але якимось дивом плита вціліла. Необхідно терміново її евакуювати, поки ситуація тут, на косі, не стабілізується в усіх відношеннях. Потім усі історичні пам’ятники ми повернемо на свої місця, – цитують росЗМІ одного з окупантів, які щодня багато місяців поспіль знищують унікальну природу Кінбурну.

На грабіж історичної цінності відреагував лідер громадського формування «Бузький гард», який нині служить у ЗСУ, Ілля Зелінський.

— Окупант продовжує привласнювати нашу історію та історичну спадщину України. Для держави це чергова культурна втрата, це наслідок того, що за всі ці роки ніхто і пальцем не поворушив в бік створення українського пантеону, ніхто пальцем не поворушив щоб віднайти її не лишивши нам матеріальної спадщини як і у випадку з відірваними від Батьківщини Гетьманами та отаманами. Ненавиджу, — написав він.