Росія затягує процес звільнення цивільних полонених

13:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець пояснив, чому так повільно просувається повернення з російського полону цивільних заручників. Цей процес усіляко гальмує країна-агресор Росія. Наша ж держава робить усе для того, аби визволити українських громадян.

Про це Лубінець написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляє OBOZREVATEL.

ін зазначив, що багатьох українців, яких ми вважаємо цивільними, в РФ називають комбатантами – особами, які беруть безпосередню участь у бойових діях.

Зокрема, у цей перелік входять колишні правоохоронці, військовослужбовці та судді, волонтери, керівники різних державних установ. Цих людей росіяни намагаються засудити або як шпигунів, або зарахувати до лав комбатантів.

“Комбатантом вважається людина, яка зі зброєю в руках брала участь у міжнародному воєнному конфлікті. Росія ж хоче в такий спосіб збільшити обмінний фонд та розхитати українське суспільство, викликати недовіру до влади, звинуватити її в бездіяльності”, – наголосив Лубінець.

Він також нагадав, що процедура обміну, яка застосовується до військовополонених, не стосується цивільних бранців. Міжнародне гуманітарне право однозначно каже, що обмін цивільних на цивільних не передбачено. Окупанти мають відпустити некомбатантів, проти яких не порушено кримінальну справу чи не оголошено підозру в скоєнні злочину. Однак РФ, як відомо, ігнорує всі міжнародні угоди.