Росія запустила “сезонний фейк”: в українських школах дітей, “які не здали гроші на генератор, не допускають до занять”

17:34

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

В російських Telegram-каналах і ЗМІ активно поширюють змонтовану світлину, яка має безліч нестиковок, та далека від українських реалій.

Перш за все, у класах українських шкіл не вішають портрети президентів над дошками, винятком можуть бути кабінет директора або завуча. Ще у 2016 році в Міносвіти наголосили на неприпустимості розміщення портретів президента та інших держслужбовців у закладах освіти.

Друге, на чому «погоріла» російська фабрика фейків – незнання української мови. Прізвища учнів на світлині написані з притаманними для росіян помилками – «Лісенко», «Петріченко» та «Сідоренко». Різницю між «і» та «и» росіяни досі не вивчили.

І врешті-решт – за інформацією Міністерства освіти, понад 80% українських шкіл забезпечені генераторами. Їх закуповують органи місцевої влади. На початку навчального року Офіс омбудсмена України нагадав, що грошові оплати у навчальних закладах можуть бути законними лише у разі надання платних послуг, погоджених із батьками та оформлених на підставі договору між навчальним закладом та батьками.

Що робити, якщо ви бачите такі приклади дезінформації?

🔸 оцінюйте майданчик, на якому розміщений подібний контент;

🔸 перевірте зображення через сервіси (наприклад, https://fotoforensics.com (https://fotoforensics.com/)): воно реальне чи оброблялось фотошопом;

🔸 поцікавтесь (в даному прикладі у ваших знайомих, чиї діти ходять до школи), як на практиці вирішуються такі проблеми.