Росія влаштувала істерику через відмову генсека ООН визнавати фейкові референдуми в Україні

10:24

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Члени постійного представництва РФ при ООН накинулися на генсека організації Антоніу Гутерріша за його заяву про те, що “приєднання” українських територій до країни-агресора після фейкових референдумів не можна приймати. Йдеться про частину Запорізької області, Херсонської, Луганської та Донецької.

Про це пише OBOZREVATEL.

Так, під час брифінгу Гутерреш сказав, що плани Москви щодо анексії тимчасово окупованих українських територій порушують статут ООН і не можуть бути визнані міжнародною спільнотою.

Відповідно до рішення Генасамблеї ООН, територія будь-якої держави не повинна бути об’єктом зазіхань з боку іншої держави внаслідок застосування сили.

“Будь-яке рішення про продовження анексії української території не матиме юридичної сили і заслуговує на засудження”, – підкреслив Гутерреш.

Президент України Володимир Зеленський на своїй сторінці уTwitter подякував генсеку за таку позицію.

“Цінуюю чітку позицію генсека ООН щодо злочинного наміру Росії незаконно анексувати нові українські землі: такі дії не матимуть жодної юридичної сили, вони брутально порушують цілі та принципи статуту ООН і не будуть визнані світом”, – написав глава держави.

Водночас російські пропагандисти поширили заяву представництва РФ в ООН, в якій російські дипломати накинулися на Гутерреша зі звинуваченнями. Вони заявили, що слова генсека про референдуми – це нібито “одноосібна інтерпретація статуту ООН” також, що Гутереш нібито не має права робити політичні заяви від імені всієї ООН.

Представники країни-окупанта також вибухнули висловлюваннями про те, що Гутерреш “проігнорував принцип рівноправності та самовизначення народів” і “продемонстрував такий самий виборчий підхід, як країни Заходу”.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Зеленський виступив на засіданні Ради безпеки ООН, скликаному на тлі проведення так званих референдумів щодо приєднання до РФ тимчасово окупованих українських територій. Президент зазначив, що у разі визнання їхніх результатів Кремлем особисто йому нема про що більше розмовляти з Володимиром Путіним.