Росія розпочала військові навчання біля кордонів України, США очікують на роз’яснення

Масштабні навчання біля західних кордонів Росії почалися відразу в чотирьох областях - Воронезькій, Білгородській, Брянській та Смоленській

11:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Россия, учения, Украина, США, конфликт, новости, Росія, навчання, Україна, США, конфлікт, новини

У Західному військовому окрузі Росії у вівторок, 11 січня, стартували масштабні військові навчання у Воронезькій, Білгородській, Брянській та Смоленській областях, передає «Кореспондент».

У навчаннях беруть участь близько 3000 військових, близько 300 одиниць військової техніки, зокрема танки Т-72Б3, бойові машини піхоти БМП-2, а також штатне стрілецьке озброєння. Зазначається, що військовослужбовці Вісленської та Єльнинської мотострілецьких дивізій (Білгородська та Смоленська області) проведуть тактико-спеціальні маневри, відпрацьовуючи «бойове злагодження різних формувань» та освоюючи «нові методи та тактику виконання вогневих завдань у складній обстановці сучасного загальновійськового бою».

У прес-службі округу уточнюють, що головним акцентом тактичних навчань буде виконання «вправ контрольних стрільб зі стрілецької зброї та озброєння бронетехніки, організації маршів за активного впливу диверсійно-розвідувальних груп «супротивника» та обладнання опорних пунктів».

– Кожен підрозділ завершить маневри проведенням навчального бою з етапом бойової стрільби, в ході якого екіпажі бронемашин БМП-2 та танків Т-72Б3 покажуть навички спільних дій і вразять мішені, що імітують техніки та живу силу умовного супротивника на відстані до 1,2 тисячі м. – йдеться у повідомленні.

У той же час США очікують, що в рамках зняття напруженості щодо ситуації навколо кордонів України РФ надасть роз’яснення щодо нових військових навчань або зовсім припинить їх. Про це заявив офіційний представник держдепартаменту Нед Прайс, передає ZN.ua.

Про початок навчань військ країни-агресора у Воронезькій, Білгородській, Брянській та Смоленській областях було оголошено відразу після того, як заступник держсекретаря США Венді Шерман заявила, що сигналом з боку Росії до деескалації стане «повернення військ до казарм».

– Ми вважаємо, що в даному випадку деескалація передбачала б повернення російських військовослужбовців до казарм, роз’яснення цих маневрів або їх припинення, а також повернення важких озброєнь до місць їхнього звичайного зберігання, – сказав Прайс під час брифінгу.

Також він зазначив, що прогрес у переговорах Росії та США щодо деескалації може статися лише у разі не нагнітання проблемних питань.

Раніше видання The New York Times повідомляло, що РФ змінила плани щодо нападу на Україну. Також зазначається, що війська РФ оточили Україну з трьох сторін. Росія наростила військові сили в Криму, а також біля східного та північного кордонів України, через що в легкій досяжності опинився Київ.