Росія проти мирних переговорів і продовжує ескалацію війни в Україні – Держдеп

9:40

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Государственный департамент США, госдеп, Байден, Афганистан

США підтверджують твердження України, що Росія проти мирних переговорів згідно з принципами Статуту ООН й міжнародного права. Країна-агресор вдається до ескалації війни.

Про це заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс.

«Ми віримо, так само як і українці, у встановлення миру. Встановлення миру, яке поважатиме принципи Статуту ООН щодо територіальної цілісності й суверенітету, яке забезпечило би здатність для України захищати своє майбутнє, відновлення та відбудову України, а також притягнення до відповідальності Росії за напад на Україну та вчинення воєнних злочинів», — сказав Прайс.

За його словами, якщо Росія хоче діалогу, вона повинна зупинити обстріли та запуски ракет, припинити свої атаки та вбивства українських цивільних громадян і знищення інфраструктури.

«Але звісно ж, Кремль робить все навпаки — він продовжує вдаватися до ескалації цієї війни замість того, щоби продемонструвати сигнал, що він готовий і відкритий до переговорів», — наголосив представник Держдепу.

Прайс також наголосив, що і США, і НАТО, і Європейський Союз продовжують дотримуватися принципу «нічого про Україну без України».