Росія може оточити Одесу, залучивши Придністровʼя та морський десант з острова Зміїний, — військовий аналітик Самусь

11:31

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь вважає, що країна-агресорка Росія не полишає планів оточити Одесу, залучивши війська у Придністровʼї, морський десант з острова Зміїний і прорив оборони ЗСУ біля Миколаєва. Таку думку він висловив в етері Еспресо.

«Одеса зараз заблокована, адже ми відрізані від моря військово-морським шляхом. Ми також бачимо приготування на острові Зміїний — намагання створити систему ППО, яка замінила б знищений крейсер «Москва». Західна частина Одеської області відрізана через руйнування мосту біля Затоки. Єдина дорога, яка повʼязує цю частину Одеської обл зі східною частиною — селом Паланка у Молдові. Тож очевидно, що Росія готує воєнні дії з Придністровʼя, де в рашистів перебуває 2 батальйонно-тактичні групи. Цими силами вони можуть пройти до села Паланка, перерізати комунікації — відрізати західну частину Одеської області, а в районі Затоки висадити морський десант з острова Зміїний. Але оточення Одеси можливе лише за умови проведення ширшої операції з метою прориву оборони біля Миколаєва, оточення Одеси й створення наземного коридору з Придністровʼям», — зазначив Самусь.

Військовий аналітик наголосив, що захоплення Одеси може обернутися для України поразкою у війні з Росією, адже це потягне за собою жорсткі економічні й тактичні наслідки.

«Якщо такий варіант вдався б росіянам, Україна зазнала б потужної економічної, геополітичної, воєнно-політичної та військово-стратегічної поразки. Якби росіяни досягнули на Південному напрямку такого успіху, то Путін міг би фіксувати цю ситуацію та тиснути на Україну і Захід з метою підписання мирних чи заморожувальних угод. Тоді агресор згодився б на таку ситуацію, адже це завдало б руйнівних наслідків українській економіці — дисбалансу, який у короткій перспективі виправити неможливо. Тож Путін і сподівається таким чином зруйнувати економіку України й тиснути на нас. Путін не полишає мети руйнації нашої держави. Тож на мою думку, найбільш критичним є Південний напрямок бойових дій», — зауважив Михайло Самусь.