Російських ув’язнених, які брали участь у війні, таємно помилували указом Путіна

11:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ЧВК Вагнера

В’язнів, які брали участь у боях в Україні, звільнили ще до того, як їх вивезли з колонії. Процедура помилування була державною таємницею, про це російським ЗМІ розповіла член Ради з прав людини Єва Меркачова, повідомляє “Канал 24”.

За словами Меркачової, родичі ув’язнених повідомляли, що мають всі документи, які підтверджують звільнення їхніх близьких. Вони підписані ще на початку липня.

Тобто на момент вивезення з колонії ув’язнені були вже “абсолютно вільними людьми”.

І це пояснює, чому Федеральна служба виконання покарань Росії їх легко відпускала і давала “прості” відповіді рідним засуджених та правозахисникам,
– сказала Меркачова.

Меркачова припустила, що укази про помилування не публікуються через те, що в них є відомості про учасників воєнних дій, які належать до держтаємниці.

На початку січня засновник “ПВК Вагнера” Євген Пригожин повідомив про помилування першої групи ув’язнених, які вирушили на війну та завершили піврічну службу за контрактом.

9 січня, коментуючи повідомлення про помилування ув’язнених, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков на запитання журналістів не відповів, але нагадав, що помилування можливе лише за указом президента.