“Росатом” міг ввозити в Росію сировину й електроніку для армії РФ, – The Washington Post

23:34

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Російська державна корпорація “Росатом” може бути причетною до постачання сировини й електроніки збройним силам Росії, користуючись тим, що через важливість для західного ринку досі не потрапила під санкції.

У листі керівника департаменту “Росатому”, датованому жовтнем 2022 року і отриманому українською розвідкою, йдеться про зустріч із представниками міністерства оборони та військово-промислового комплексу РФ.

З нього випливає, що компанія пропонує товари російським військовим частинам і російським виробникам зброї, які перебувають під санкціями.

Серед матеріалів, які дочірні компанії “Росатому” пропонували надати російській оборонній промисловості, як свідчать документи в розпорядженні The Washington Post, є оксид алюмінію – важливий компонент для ракетного палива; літій-іонні батареї для живлення танків, систем протиракетної оборони та іншого озброєння; технології 3D-друку; хімічні сполуки, що використовуються в авіа- і ракетобудуванні.

Встановити, чи відбулись постачання цих компонентів через “Росатом” російській армії, неможливо. Та з митних даних відомо, що принаймні одна дочірня компанія “Росатома” – “Ренера” – імпортувала з Південної Кореї компоненти літій-іонних акумуляторів на суму щонайменше $1 млн з початку повномасштабної війни в Україні.