РФ збирає свою коаліцію – Білий дім

10:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Російський диктатор Володимир Путін намагається зібрати коаліцію з іншими країнами, такими як КНДР, Іран, Сирія і, певною мірою, Китай, однак це не допоможе йому у протистоянні цілому демократичному світу, який продовжує забезпечувати потужну підтримку України. По це у середу, 19 червня, заявив старший директор з питань Європи Ради нацбезпеки Білого дому Майкл Карпентер, передає Укрінформ.

Зазначається, що таким чином Карпентер прокоментував візит Путіна до Північної Кореї.

“Щодо зустрічі Путіна і Кім Чен Ина у Пхеньяні та всієї помпезності й пишноти, які відображають тоталітарний характер режим у КНДР, очевидно, що йдеться про розширення партнерства”,- зазначив представник адміністрації США.

Водночас, за його словами, це свідчить про те, де опинилася Росія на світовій арені.

“Її найближчими партнерами у світі стали Північна Корея, Іран, Сирія, а потім певною мірою Китай, який хоч і не надає Росії зброї, але надсилає багато продукції подвійного призначення для виробництва передових систем озброєння”,- зазначив Карпентер.

Він уточнив, що йдеться, зокрема, про нітроцелюлозу для виготовлення порохів, оптику, верстати для російського ВПК. І це, за його словами, посилює загрозу для України, а також для європейської безпеки.

“Це, в широкому сенсі, коаліція яку збирає Росія. Але порівняйте її з коаліцією з 50 країн у Контактній групі з питань оборони України, а потім із приблизно 100 країнами, які підтримали принципи Статуту ООН у Швейцарії, і ви побачите явний контраст”,- підсумував представник Ради нацбезпеки Білого дому