РФ, ймовірно, втратила половину танків, 80% сухопутних військ “зав’язли” в Україні, – Пентагон

11:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Армія Росії, ймовірно, втратила у війні проти України половину основних бойових танків і застосувала більшу частину високоточних ракет.

Про це заявив заступник глави Пентагону Колін Каль, якого цитує “ЛІГА” з посиланням на CNN.

За його словами, війна проти України стала “великим стратегічним провалом” для Кремля, а російський диктатор Володимир Путін зазнав невдачі. Він зазначив, що Росія вийде з війни набагато слабшою.

Каль заявив, що РФ зазнала десятків тисяч втрат з початку великої війни у лютому, що на порядки більше, ніж СРСР зазнав під час війни в Афганістані у 1979-1989 роках.

“Можливо, вони втратили половину своїх основних бойових танків у всій російській армії. Понад 80% своїх сухопутних військ загрузли в Україні. Вони витратили більшу частину своїх високоточних боєприпасів в Україні, а санкції та експортний контроль дуже ускладнюють відновлення їхніх збройних сил до того стану, в якому вони були до війни”, — сказав заступник голови Пентагону.

Він наголосив, що Путін намагався знищити Україну як суверенну, незалежну та демократичну країну, але програв.

“Суверенна, незалежна, демократична Україна вистоїть. У США існує значна двопартійна підтримка просування України вперед, але те, як виглядає ця підтримка і які військові потреби України в майбутньому може змінитися”, — резюмував Каль.