Рекорд України. Миколаївські волонтери розгорнули у Києві найбільшу маскувальну сітку

10:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На Хрещатику у Києві 25 серпня миколаївські волонтери розгорнули кілометрову маскувальну сітку. Її занесли до книги рекордів України, як найбільшу сітку для Збройних сил.

Про це  Суспільному розповів організатор заходу Євгеній Нотевський.

Демонструють сітку в рамках акції “ЗСУ під покровом: мистецтво маскування в дії”. Розгорнули полотно на фоні параду згорілої та захопленої російської техніки. Волонтери організації”Молодь — майбутнє нації” планують побити рекорд колег з заходу України.

“Хочемо побити рекорд жителів міста Львів, які торік його встановили, виплівши сітку квадратурою 2208 квадратних метрів. Ми сьогодні декларуємо по основі розміри до 4000 квадратних метрів. Трошки вона звузиться, тому що напліталася тканина, але чекаємо рішення реєстратора”, — розповів організатор заходу Євгеній Нотевський.

Довжина — близько одного кілометра, але це не межа. Волонтери лишили 50 метрів пустої основи, аби кияни та гості міста мали змогу долучитися до плетіння та встановлення рекорду.

“Нам запропонували доєднатися, ми доєдналися, сплели одну стрічку, повноцінну стрічку. Я вважаю, це круто. Якщо ти маєш можливість, ти маєш руки, ноги, то чому б не доєднатися”, — сказав киянин Платон.

Щоб сплести однокілометрову сітку, знадобилися сім днів та близько 500 людей.

Фотографувалися, долучалися до плетіння, купували військову атрибутику – захід відвідали жителі Київщини, Полтавщини, Запоріжжя, Львівщини.

Серед експозиції – мапа України. На її регіонах наклеєні шеврони бригад, яким волонтери надавали допомогу, зокрема і маскувальними сітками.

“Нам захотілося зробити це у вигляді карти України, тому що географія тієї допомоги, яку надає саме наш волонтерський штаб досить широка. І ось ви бачите шеврони всіх бойових бригад та підрозділів, силових структур нашої країни, яким ми допомагали і допомагаємо”, — розповів Євгеній Нотевський.

Представники Книги рекордів України виміряли розміри сітки за допомогою рулетки. Її довжина сягнула від Майдану Незалежності до торговельно-розважального центру ЦУМ.

“Ми маємо 2294 квадратних метрів маскувальної сітки. На сьогодні це найбільша сітка в Україні. Маскувальна сітка вимірювалася за площею тому, що це було зазначено в номінації. І сьогодні ми перевершили рекорд, який був зафіксований у Львові у 2022 році”, — сказала керівниця національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Подальша доля маскувальної сітки вже вирішена — її розріжуть та передадуть на позиції українським військовим. Станом на 25 серпня волонтери мають запити від 12 бойових бригад.