Рекорд у ЗСУ: льотчик-штурмовик Ростислав Лазаренко здійснив 300 бойових вильотів

15:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Підполковник Ростислав Лазаренко, український військовий льотчик-штурмовик, здійснив 300 бойових вильотів. Це рекорд серед льотчиків Повітряних сил Збройних Сил України, також він наблизився до рекорду легендарного аса Другої світової війни Івана Кожедуба, який зробив 330 бойових вильотів. Про це повідомляє АрміяInform.

“Ранок. Ще 40 хвилин тому повернувся з бойового завдання… Це був мій трьохсотий бойовий виліт. Якщо хтось думає, що цим можна пишатися, то ви помиляєтесь. Емоції зовсім інші… Кожного разу відчуваєш страх, кожного разу перед зльотом ти думаєш, чи провернешся цього разу, чи, можливо, це останній політ”, – поділився Ростислав Лазаренко.

За його словами, деякі вильоти і не хочеться згадувати. Проте вони приходять уві сні – з бійцями, яких втратив у бою. “Ніколи не забуду, як Даня Мурашко встиг прокричати: “Я відвернув”, а вже за мить я побачив у дзеркало влучання ракети, ми летіли парою”, – згадує Лазаренко.

Також бували випадки, коли під час знищення колон по його літаку російські окупанти відкривали вогонь буквально з усіх видів зброї . Після повернення військовий зрозумів, що його Су-25 побитий настільки, що ремонту вже не підлягає.

 «Маю честь бути його дружиною! Мушу тримати марку!», – повідомила жінка льотчика.

“Очевидно, що нормальна людина тікала б від усього цього, але не ти. Ти маєш бути тут, маєш вести за собою в бій, бо там, на передку, на тебе чекають наші воїни, які тримають лінію оборони до останнього подиху, і вони теж хочуть жити, вони також втомилися від цієї війни, але вони стоять, і ми мусимо, бо за нашими спинами наші сім’ї, вся Україна і Український народ”, – наголосив Лазаренко.

Ростислав –  український військовий льотчикштурмовик Миколаївської бригади тактичної авіації, підполковник Повітряних сил Збройних сил Україниучасник російсько-української війни. Кавалер Хреста бойових заслуг (2022), повний лицар ордена Богдана Хмельницького (2022), кавалер ордена «За мужність» III ступеня (2023). У 2016 році закінчив Харківський національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба, лейтенантом прийшов до бригади тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України. Саме його курс став першим у цьому військовому виші, який під час навчання освоїв бойові літаки. .