Реальні військові успіхи вислизають від окупантів, – ISW

12:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Після того, як 16 лютого росіяни знову вдалися до тактики ракетного терору. вони можуть завдати ще одну серію ракетних ударівпо цивільних об’єктах по України, оскільки реальний військовий успіх “продовжує вислизати” від них.

Про це зазначається у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW), пише УНІАН.

Тим часом російський диктатор Володимир Путін зустрівся з уповноваженою з прав дитини в РФ Марією Львовою-Бєловою, підтвердивши, що Кремль безпосередньо причетний до сприяння депортації та усиновленню українських дітей у російські сім’ї. Під час цієї зустрічі Путін “зробив обмежену поступку” ватажку приватної військової компанії “Вагнер” Євгену Пригожину, пообіцявши соціальну підтримку найманцям.

У свою чергу українські офіційні особи підтверджують, що окупанти мають на меті захопити Бахмут до першої річниці вторгнення в Україну. Це вимагатиме значно вищих темпів просування російських військ, ніж ті, що спостерігалися протягом багатьох місяців.

Ватажок “Вагнера” Пригожин заявляв, що його найманці нібито оточать Бахмут до березня або квітня. Як зазначають аналітики, “прагматичні оцінки” Пригожина щодо російського просування в районі Бахмута загалом були ближчими до реалій, ніж оцінки, що прогнозують швидке просування російських військ.

“Російські війська, схоже, не прискорюють темпи просування навколо Бахмута, і навряд чи досягнуть цієї мети до 24 лютого”, – констатують експерти.

Аналітики вважають, що до річниці вторгнення РФ може завдати ще одну серію ракетних ударів по цивільних об’єктах по всій Україні, оскільки реальний військовий успіх “продовжує вислизати” від окупантів.

Крім того, загарбники збільшують використання авіації в Україні, але навряд чи варто очікувати виділення значної кількості бойових літаків та вертольотів для ведення бойових дій над територією, контрольованою Україною.

Тим часом Пригожин продовжує “витончено підривати” довіру до Міноборони Росії. Зокрема, він підтримав скарги своїх найманців про те, що відомство “саботує постачання боєприпасів” для ПВК. Пригожин заявив, що особисто звертався до “офісів у Москві” за ресурсами.

“Заява Пригожина сприяє поширенню більш широкого наративу про те, що некомпетентність російського Міністерства оборони перешкоджає діям “групи Вагнера” на передовій, і підтримує його більш широкі зусилля, спрямовані на те, щоб зобразити російське МО як неефективне і корумповане”, – підсумували аналітики.