Рада закликала надати чіткі терміни вступу України до НАТО

14:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

НАТО, Украина, ВР, Рада, парламент, Альянс, сроки, НАТО, Україна, ВР, Рада, парламент, Альянс, терміни

Верховна рада закликала міжнародні організації та парламенти іноземних держав визначити конкретні часові межі вступу України до НАТО. Про це пише «BBC Україна».

За це рішення проголосували 282 депутати – представники практично всіх фракцій, крім ОПЗЖ.

– Верховна Рада України звертається до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, урядів та парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій та закликає: підтримати прагнення України щодо визнання її європейської перспективи та визначення конкретних тимчасових рамок та модальностей подальшої інтеграції нашої держави в НАТО, – йдеться у повідомленні. у зверненні.

У ньому наголошується, що курс на вступ до НАТО передбачено Конституцією України. Автори заяви посилаються на останні соціологічні дослідження, згідно з якими переважна більшість українців підтримують вступ до Північноатлантичного альянсу.

Парламент також нагадує, що рішення Бухарестського саміту НАТО у 2008 році, підтвердженого на Брюссельському саміті НАТО у 2021 році, передбачає перспективи членства України в Альянсі.

У зверненні також зазначається, що Україна, НАТО та Європейський Союз «єдині у своїй позиції щодо суверенного права України визначати вектор подальшої інтеграції, зокрема щодо розширення та членства в цих інститутах».