Рада сьогодні розгляне закон про цивільну зброю

11:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

закон про цивільну зброю, новини, Україна, зброя, вогнепальна, Закон, закон о гражданском оружии, новости, Украина, оружие, огнестрельное, Закон, Украина,

У зв’язку із загостренням військово-політичної ситуації в Україні, народними депутатами буде розглянуто законопроект про легалізацію вогнепальної зброї. Про це повідомив народний депутат Роман Грищук на своїй Facebook-сторінці.

Повідомляється, що засідання відбудеться у вівторок, 22 лютого. Ініціаторами законопроекту «Про право на цивільну вогнепальну зброю» стали кілька десятків нардепів.

– Вимоги цього Закону не поширюються на придбання, зберігання, облік та використання вогнепальної зброї, бойових припасів до неї, утримання стрілецьких тирів, стрільбищ та стендів у Збройних Силах України, військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, органів та навчальних закладів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України, – йдеться у документі.

Новий законопроект регулюватиме суспільні відносини, що виникають у сфері реалізації права громадян та юридичних осіб в Україні на цивільну вогнепальну зброю, бойові припаси до неї, а також конструктивно схожі зі зброєю та бойовими припасами вироби та визначає правовий статус власності на цивільну вогнепальну зброю.

Відповідно до сьомої статті законопроекту, громадяни матимуть право володіти вогнепальною зброєю та бойовими припасами до неї, що належать фізичним та юридичним особам, крім:

  • гладкоствольної короткоствольної вогнепальної зброї, призначеної для стрільби патронами;
  • нарізної зброї калібром понад 127 мм, якщо швидкість польоту його кулі перевищує 700 м/с;
  • револьверів;
  • довгоствольної гладкоствольної вогнепальної зброї калібром понад 27 міліметрів;
  • накладних нарізних стволів до гладкоствольної вогнепальної зброї;
  • бойових припасів бронебійної, вибухової чи запалювальної дії, а також снарядів для подібних бойових припасів;
  • бойових припасів, спеціально сконструйованих посилення пробивної дії.