Рада призначила нового голову Нацбанку

13:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Верховна рада сьогодні призначила нового очільника Національного банку України. Посаду зайняв ексглава Ощадбанку Андрій Пишний.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Пишний на посаді глави НБУ замінив Кирила Шевченка, якого призначили у липні 2020 року.

За словами нардепа Ярослава Железняка, кандидатуру Пишного підтримали 290 парламентарів.

Андрій Пишний звернувся до Ради під час засідання. Він зазначив, що підтримує введені на час війни обмеження, а також назвав адекватною облікову ставку в 25%. Пишний підкреслив, що не буде прогнозувати курс долара, але заявив, що він відповідає поточним економічним реаліям. За його думкою, коливання на ринку викликані психологічними елементами.

Водночас Пишний заявив, що готовий надалі працювати з МВФ для покриття дефіциту бюджету, на яке потрібно понад 30 млрд доларів. Він пообіцяв розібратися з продажем облігацій НБУ.

Андрій Пишний раніше працював у керівництві “Укрексімбанку”, а з 2014 року обіймав посаду голови правління “Ощадбанку”. За час його керівництва “Ощадбанк” модернізував відділення, запустив онлайн-банкінг, а також банк виграв позов проти російського “Сбербанку” для захисту своєї торгової марки.

З 2007 по 2009 рік Пишний обіймав посаду заступника секретаря РНБО. У 2012 році став народним депутатом від партії “Батьківщина”.

Після початку повномасштабної війни Пишний увійшов до міжнародної групи “Єрмака-Макфола” із розробки санкцій проти Росії.