Рада легалізувала криптовалюту в Україні

19:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Биткоин, курс биткоина, криптовалюты, Bitcoin, новости

Верховна Рада України проголосувала у другому читанні та загалом за оновлений закон “Про віртуальні активи”. Інформація опублікована на сайті Верховної Ради.

Очікується, що законопроект має забезпечити регулювання операцій із криптовалютами та їх легалізацію на території країни.

У прийнятому документі також враховано поправки президента Володимира Зеленського. У тому числі з нього зникли вимоги створити новий виконавчий орган влади та включити до регуляторів Мінцифри. Відповідатимуть за криптовалюти Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Нацбанк України (НБУ).

При цьому НБУ займеться контролем віртуальних активів, забезпечених валютними цінностями, а до зони відповідальності НКЦПФР потраплять усі інші.

Крім того, законом передбачено гарантію судового захисту прав на віртуальні активи, а криптокомпанії зможуть відкривати рахунки в українських банках.

Нагадаємо, вперше закон про віртуальні активи було прийнято парламентом у вересні 2021 року, проте його заблокував президент Володимир Зеленський та відправив на доопрацювання.