Питання поновлення централізованої подачі питної води в Миколаєві лишається одним з пріоритетних і для міської влади, і для державної. Але наразі ніхто не може сказати, коли це буде зроблено, інформує сайт міськради.
Про це в ефірі телеканалу «МАРТ» повідомив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.
За його словами, сьогодні розробляється кілька технічних рішень, в тому числі і визначення нових джерел водозабору.
Що стосується тих грошей, які з Державного бюджету були виділені на обласну військову адміністрацію, мер пояснив, що ці кошти ідуть на заміну магістральних мереж водопроводу, які руйнуються внаслідок використання солоної води.
«Солона вода дуже вплинула на і так старі мережі, тому держава виділяє кошти на обласну військову адміністрацію, а вони через своє управління інфраструктури замінюють ці магістральні труби. Роботи ведуться по місту на п’яти відрізках найбільших діаметрів. Це вплине на якість води, але вона не стане питною», – пояснює міський голова.
Стосовно поновлення подачі питної води, то на сьогодні організація «Іджис» за гроші міжнародних інституцій вивчає можливості отримання води для міста Миколаєва не з річки Дніпро.
«Не буду розкривати, як і що вони планують робити — це таємниця. Наступного року ними ж планується виділення коштів, щоб цей процес фінішувати і дати миколаївцям воду», – каже Сєнкевич.
Мер згадав і про відновлення Жовтневого водосховища, яке запропонували подати до проєктів, що розглядає Конгрес місцевих та регіональних рад при Президентові України. Сєнкевич особисто захищав цей проєкт, пояснював його важливість і те, чому потрібно влаштовувати саме сучасне водосховище, а не просто яму з водою, адже це може нести загрозу підтоплення підвалів будинків у мікрорайонах Кульбакине та Широка Балка.
«Тому питання води контролюється на всіх рівнях. Іноземні партнери, Президент, голова ОВА і я — ми всі намагаємось зробити це. Над вирішенням цієї проблеми працює велика команда людей і спеціалістів, в тому числі з-за кордону», – резюмує міський голова.