Писанкова магія: оберегові вощанки у патріотичних кольорах

16:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Відчуваєте Свято? Його світло та піднесення наповнює все навкруги. Але від кожного з нас у ці дні багато чого залежить. Готуємось до Великодня з вірою у серці та надією в душі.


13 квітня у Центральній бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького відбулася справжня магія при підтримці дружнього до жінок та дівчат простору “Вільна”.

Для миколаївських панянок – мольфарок був організований майстер-клас “Великодній оберіг” з виготовлення писанки-вощанки, яка стане потужним захистом для наших воїнів та усієї України. Культурно -мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила для навчання з писанкарства заслужену майстриню народної творчості України Тетяну Ульянкіну.


“Зустріч розпочалась з перегляду святкової виставки “Великдень”. В експозиції якої учасниці майстер-класу змогли роздивитися різновиди писанок, створених майстрами Миколаєва та області. Після екскурсії, усі були запрошені на творчу зустріч з Тетяною Ульянкіною. Майстриня розповіла про свій творчий шлях та здобутки, презентувала нові роботи та авторську поезію, поділилася планами на майбутнє, а також відкрила секрети зі створення традиційних писанок.
Від теорії учасниці натхненно перейшли до практики. Кожній панянці скоріше хотілося доторкнутися до справжнього магічного дійства зі створення головного символа Великодня. Дівчата одразу вирішили, що це будуть саме оберегові вощанки у патріотичних кольорах. За допомогою писачка, свічки та воску, на поверхні майбутніх писанок почали з’являтися захисні старовинні знаки – символи: сварга, коло, хрест, тризуб, безкінечник й алатар. А далі, на синьому та жовтому тлі фарбованої шкаралупи почали вимальовуватись білі мережеві візерунки. Просто на очах  у тендітних жіночих руках з’являлися справжні обереги Великодньої України. Це було прекрасно і витончено, не дивлячись на те, що усі присутні панянки сьогодні вперше взяли до рук писачок” – розповіла керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.


Першу писанку завжди зберігають. Тож нехай писанкова магія шириться усією Україною, аби зображені символи зберігли наших воїнів і допомогли наблизити довгоочікувану Перемогу.