“путін вчинив воєнні злочини”

12:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

“путін вчинив воєнні злочини”: Байден заявив, що не бачить сенсу в переговорах з главою Кремля.

“Я думаю, що він раціональний гравець, який значно прорахувався”, – заявив президент США в інтерв’ю після масованого ракетного удару рф по території України 10 та 11 жовтня.

При цьому “цілі”, якими путін спробував виправдати вторгнення наприкінці лютого, Байден охарактеризував як “безглузді”.

Ндумку президента США, путін припустився величезної помилки, вирішивши, що українці підкоряться російському вторгненню.а  Помилкове переконання російського диктатора було спростоване запеклим опором усередині країни.

“Я думаю, що промова, його цілі не були раціональними. Я думаю, він думав, що його зустрінуть з розкритими обіймами, що це дім матері-Росії, і це місце, де його зустрінуть , І я думаю, що він просто повністю прорахувався”, – сказав Байден.

На запитання, чи зустрінеться він із путіним на саміті Великої двадцятки наступного місяця в Індонезії, Байден відповів, що не бачить вагомих причин для “сидячого страйку”.

“Це залежатиме від того, про що саме він хоче поговорити”, – сказав Байден.

Наприклад, американський президент готовий обговорювати з путіним питання ув’язненої у російській в’язниці зірки американського баскетболу Брітні Грінер. А ось про Україну Байден говорити з главою Кремля особливого сенсу не бачить.

“Але подивіться, він діяв жорстоко, він діяв жорстоко. Я думаю, що він скоїв військові злочини. І тому я не бачу сенсу зустрічатися з ним зараз”, – заявив американський президент.

Він також наголосив, що загрози, які походять з росії, можуть призвести до катастрофічних “помилок” і “прорахунків”. Однак визнаючи, що ризик “ядерного апокаліпсису” через безрозсудну поведінку РФ зараз найвищий за останні 60 років, Байден відмовився роз’яснити, як саме відреагують США, якщо Путін розмістить нанесе по Україні удар за допомогою тактичного ядерного озброєння.

При цьому, за словами Байдена, він не вірить, що Путін наважиться на такий крок. Байден також зазначив, що міністерство оборони США заздалегідь розробило план дій на випадок, якщо рф зважиться на використання тактичної ядерної зброї, удару російських військ по Запорізькій АЕС чи подібних дій.