Путін поспішив з анексією, залишивши території без управління, – ISW

9:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Володимир Путін поквапився з анексією чотирьох областей України, перш ніж ухвалити навіть елементарні адміністративні рішення про кордони та управління.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Російські офіційні особи не встановили чіткої політики чи умов належного управління.

Організація управління цими чотирма насильно анексованими областями була б бюрократично складним завданням для будь-якої держави після того, як російські війська систематично вбивали, заарештовували чи виганяли українських чиновників, які раніше керували регіональними адміністраціями.

Але бюрократична некомпетентність, продемонстрована Кремлем під час часткової мобілізації, передбачає, що російські бюрократи також боротимуться за створення структур управління над населенням, що опирається і не бажає, в зоні бойових дій, вважають аналітики.

За прогнозами експертів, російські чиновники можуть повторно мобілізувати торішніх призовників, коли їхній термін закінчиться 1 жовтня.

Путін оголосив, що звичайний для Росії осінній призовний цикл розпочнеться 1 листопада із запізненням на місяць, ймовірно тому, що часткова мобілізація лягає важким тягарем на бюрократію російських військових комісаріатів, які зазвичай контролюють піврічний призовний цикл.

Ані указ Путіна, ані наступні офіційні заяви не роз’яснювали, чи українські цивільні особи призовного віку на нещодавно анексованих окупованих територіях України підлягатимуть призову.

Путін запросив деяких російських блогерів і військових кореспондентів, які раніше критикували Міністерство оборони Росії за відсутність прозорості стану справ армії РФ в Україні, бути присутнім на своїй промові про анексію в Москві.

Ключові висновки аналітиків ISW

  • Президент Росії Володимир Путін оголосив про незаконну анексію Росією чотирьох українських територій 30 вересня без чіткого визначення кордонів цих територій.
  • Путін оголосив, що звичайний для Росії осінній призовний цикл розпочнеться 1 листопада із запізненням на місяць, ймовірно тому, що часткова мобілізація російських чоловіків у Росії лягає важким тягарем на бюрократію російських військових комісаріатів, які зазвичай контролюють піврічний призовний цикл.
  • Російські чиновники можуть повторно мобілізувати торішніх призовників, коли їхній термін закінчиться 1 жовтня.
  • Українські сили, швидше за все, захоплять Лиман протягом наступних 72 годин.
  • Українські військові представники зберігали оперативне мовчання щодо українських наземних маневрів у Херсонській області, але заявили, що українські сили продовжують змушувати російські війська захищати свої позиції.
  • Російські війська продовжили наземні штурми у Донецькій області.
  • Російська влада продовжувала зусилля щодо примусу Росії до участі в мобілізаційних зусиллях, але, ймовірно, боротимуться за примус до участі, оскільки росіяни продовжують тікати з Росії до прикордонних держав, які їх вітають.
  • Російські чиновники беруть хабарі та використовують інші пільги, щоб запобігти чи полегшити економічний тягар мобілізації для багатих.
  • Російська влада продовжує направляти мобілізований персонал в Україну без належної підготовки та обладнання, і персонал навряд чи зможе дозволити собі забезпечити себе власними силами.
  • Російські сили завдали ракетного удару по українському гуманітарному конвою та спробували звинуватити український уряд.