“Примусова інтеграція”: МЗС України зреагувало на доручення Путіна спростити виплати жителям ОРДЛО

15:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Луганск, Донецк, ДНР, ЛНР, оккупированные территории, ОРДЛО, коронавирус в ДНР
Міністерство закордонних справ України зреагувало на доручення президента РФ спростити надання російських виплат мешканцям окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Відповідний коментар розміщено на сайті МЗС України, повідомляє Укрінформ.

«Розглядаємо оприлюднення доручення президента РФ щодо надання мешканцям тимчасово окупованої частини Донецької і Луганської областей соцвиплат через російський портал «держпослуги» як чергове порушення суверенітету України, спрямоване на продовження примусової інтеграції населення тимчасово окупованих територій нашої держави у російський політичний, економічний і гуманітарний простір», – зазначають у міністерстві.

При цьому вказується, що Кремль обрав момент для цієї акції саме під час ескалації безпекової ситуації біля кордонів України.

«У той час, коли наша держава та партнери докладають усіх зусиль задля деескалації ситуації, нове рішення російського керівництва не сприяє цим дипломатичним зусиллям», – наголошують в МЗС.

Як повідомив сайт Кремля, Путін доручив урядові «розглянути питання щодо надання громадянам Російської Федерації, які проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України, можливості подання з використанням єдиного порталу державних та муніципальних послуг заяв на отримання соціальних виплат та пільг без вказівки реєстрації».

У зв’язку з цим МЗС України вимагає від РФ скасувати ухвалене рішення, припинити подібні гібридні провокації та утримуватися від кроків, що ускладнюють дипломатичний процес – насамперед у роботі Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи.