Прокурор у суді озвучив клопотання про арешт Порошенка, поліція готується до розгону прихильників (ФОТО)

20:44

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Порошенко, Киев (с) Фото - А. Сайковский, Вечерний Николаев
Прокурор озвучив клопотання про застосування до п’ятого президента України Петра Порошенка запобіжного заходу у вигляді арешту з можливістю внесення застави у розмірі мільярд гривень, повідомляє Укрінформ.

“Прошу застосувати відносно підозрюваного Порошенка Петра Олексійовича запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на два місяці у межах досудового розслідування і визначити заставу у розмірі один мільярд гривень”, – сказав прокурор на засіданні Печерського райсуду Києва.

Він також попросив суд застосувати до Порошенка обов’язки здати слідчому на зберігання свої паспорти, не відлучатися з місця проживання і прибувати до слідчого за першим викликом у разі, якщо буде внесено заставу.

Аргументуючи суму застави у розмірі мільярд гривень, прокурор зазначив, що у справі фігурує сума у 3 млрд грн, а також тим, що Порошенко спроможний внести заставу такого розміру, оскільки у 2021 році задекларував 50 млн доларів і 420 млн грн доходу.

Кореспондент «ВН», який перебуває на місці подій, повідомляє, що правоохоронці готуються до розгону прихильників Петра Порошенка, які зібралися біля будівлі суду.

ЗМІ повідомляють, що прихильники лідера партії ЄС мітингують під будівлею, а поліція підігнала автозак і готується до протистояння. Як можна помітити на опублікованих кадрах, правоохоронці, які приїхали на місце, надягають щитки та озброюються спецзасобами. Крім того, силовики вишикувалися у дві довгі шеренги біля стін будівлі суду.

Тим часом ті, хто виступає перед протестувальниками, фактично закликають до відкритого протистояння з правоохоронцями та просять активістів «готуватися» і «не дати вкрасти у нас Порошенку».

Народний депутат від фракції «Слуга народу» Макс Бужанський у свою чергу закликає до здорового глузду Петра Олексійовича і каже, що той «зобов’язаний закликати своїх прихильників не вчиняти жодних дій, які могли б призвести до хоч найменшого насильства».

Станом на 19.20 засідання у справі екс-президента України Петра Порошенка триває.

Як повідомляв Укрінформ, виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Симоненко 20 грудня 2021 року підписав Петру Порошенку повідомлення про підозру у державній зраді та сприянні терористичним організаціям у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій.

Працівники ДБР разом зі співробітниками СБУ розслідують кримінальне провадження щодо організації злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та фінансування терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України на загальну суму близько 1,5 мільярда гривень.

Провадження здійснюється ч. 1 та ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) ККУ.

Сьогодні, 17 січня, Порошенко повернувся до України і Печерський райсуд Києва розпочав засідання з обрання йому запобіжного заходу.

Фото – Олександр Сайковський

патриоты, Порошенко, Киев (с) Фото - А. Сайковский, Вечерний Николаев патриоты, Порошенко, Киев (с) Фото - А. Сайковский, Вечерний Николаев ЕС, Евросолидарность, Европа, Евросоюз, патриоты, Порошенко, Киев (с) Фото - А. Сайковский, Вечерний Николаев Украина, незавсиимость, патриоты, Порошенко, Киев (с) Фото - А. Сайковский, Вечерний Николаев Козаки, военные, патриоты, Порошенко, Киев (с) Фото - А. Сайковский, Вечерний Николаев Порошенко, Киев (с) Фото - А. Сайковский, Вечерний Николаев Марина Порошенко, Киев (с) Фото - А. Сайковский, Вечерний Николаев