Про виставку художника Леоніда Ященка звітувала болгарьска газета

14:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Творчі миколаївці, яких доля розкидала по всьому світу, продовжують займатися мистецтвом за кордоном, прославляючи Україну та наше рідне місто. Пропонуємо вашій увазі уривок із статті болгарської газети про виставку Леоніда Ященка.

У Краневому готелі “Крістель Парк” проходить виставка українського художника Леоніда Ященка. Зі своєю дружиною Надією, яка також є художницею, вони живуть там із квітня після втечі від війни на батьківщині. Після повідомлення медіа-групи «Добруджа» про потреби українців, які зупиняються в готелі «Кристал Парк», художники Марина та Дімітар Гачеві із Софії негайно надіслали йому мольберт, полотна та фарби, щоб він також міг зайнятися своїм улюбленим живописом.

Всього на виставці представлено 16 картин, переважно написаних останніми місяцями. У них ми відкриваємо красу природи та архітектуру Балчика, Варни та Несебра. Три картини, які були написані до його приїзду до Болгарії, переносять нас у чарівну атмосферу його рідного передвоєнного міста Миколаєва.

Нинішня виставка для нього перша за кордоном. «Для мене малювання – це не робота, для мене це покликання, хобі та задоволення. Тому малюю по 3-4 картини на місяць. Коли я приїхав до Болгарії, мене дуже вразила природа. Ми живемо в степовій зоні, а тут багато зелені. Мені також подобається архітектура в Болгарії – я люблю затишні вулички зі старими будинками. Такі місця в Балчику, Варні та Добричі мене надихають малювати. Дякуємо Болгарії за прийняття нас! Я дякую власникам готелю «Крістель Парк» та його менеджеру Станіславу Димитрову, дякую Дімітару та Марині за їхню пожертву, за те, що я можу малювати тут картини! Моє рідне місто Миколаїв знаходиться на лінії фронту і серйозно постраждало від російської зброї. Кожного дня я спілкуюся із близькими родичами, і те, що я дізнався від них, дає мені надію, що війна скоро закінчиться. Я мрію про мир і про повернення додому – в мою улюблену Україну, в мій Миколаїв», – розповів Леонід Ященко медіагрупі «Добруджа».

Звіт Дімітара Узунова та Петара Петрова.