Про візит путіна до Маріуполя

17:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У росії заявили, що президент володимир путін здійснив несподіваний візит до Маріуполя, українського портового міста, захопленого російськими військами минулого року після того, як вони перетворили його більшу частину на руїни.

Спершу, близько 6 ранку, про це заявили російські державні ЗМІ, згодом інформація з’явилася на сайті президента РФ.

“Путін прилетів до Маріуполя на гелікоптері. За кермом автомобіля він об’їхав кілька районів міста, оглянув берегову лінію у районі яхт-клубу, будівлю театру, пам’ятні місця”, – стверджує його пресслужба.

“У мікрорайоні “Невський” (побудований окупаційною владою на місці руїн восени 2022) глава держави поспілкувався із місцевими жителями. На запрошення однієї із сімей зайшов до них додому”, – йдеться в повідомленні.

За декілька годин після повідомлень держзмі РФ показали відео за участю путіна та віцепрем’єра Марата Хуснулліна, начебто зняте у Маріуполі.

У першій частині змонтованого відео, опублікованого “РИА Новости”, путін веде машину, а Марат Хуснуллін сидить на передньому сидінні та розповідає йому про “допомогу” мешканцям та підприємцям. За вікном машини темно, незрозуміло, де воно було записане.

У другій частині відео путін та Хуснуллін оглядають якусь будівлю. “РИА Новости” стверджують, що це маріупольська філармонія після відбудови. Путін сідає в одне з крісел у залі для глядачів і каже: “Зручно, красиво”. На цьому ролик закінчується.

Ця філармонія розташована на розі проспекту Металургів та Італійської вулиці та приблизно за кілометр від маріупольського драмтеатру, де переховувалися сотні мирних жителів, коли російські військові завдали по ньому авіудару.

Під час боїв за місто філармонія майже не постраждала, якщо не брати до уваги вибиті вікна, про що в своїх сюжетах розповідали в тому числі російські державні канали. Влітку 2022 року “влада” так званої “ДНР” планувала саме в будівлі філармонії провести трибунал над захисниками Маріуполя, а в глядацькому залі навіть почали монтувати клітки для підсудних.

У мережі також з’явилися ролики, де путін у дворі комплексу “Невський” спілкується з групою, у якій близько десяти людей. Відео записане в темну годину доби, на вулиці безлюдно окрім запрошених на зустріч. Вони на камеру дякують путіну: “Спасибо вам за победу, это маленький кусочек рая”, маючи на увазі нові дома. Потім він заходить до однієї з квартир та на камеру оглядає кімнати.

ВВС не може підтвердити, де саме та за яких обставин записувалися ці ролики.

Водночас радник мера Маріуполя Петро Андрющенко у своєму телеграмі підтверджує, що місця на відео справді є Маріуполем, але стверджує, що йдеться про спеціально підготовлені “потьомкінські села”, а всі переміщення відбувалися вночі.

“Під час телешоу небо було перекрито авіацією, а в більшої частини міста вимкнено мобільний зв’язок”, – стверджує він.

“Чому вночі? Тому що вдень навіть бетоні курники путіна та “потьомкінські дєрєвні” шойгу виглядають так, що тут репортажів про “зручно, красиво” не вийде. Тому – вночі. Коли справжню красу від російського окупаційного дизайну ховає темрява”, – додає Андрющенко. (Джерело:  ВВС).