Про тепло в житлових будинках Миколаєва, – директор “Миколаївоблтеплоенерго”

14:29

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” інформує, що з початком опалювального сезону подаватиме теплоносій до всіх житлових будинків, де це можливо. Мова не йде лише про зруйновані будівлі.

“Температура в приміщеннях нижче +14 вже може з великою вірогідністю мати негативний вплив на будівельні конструкції через брак відповідного обміну та вологості повітря. Відсутність опалення житлових будинків також може стати чинником, що призведе до виходу з ладу внутрішньобудинкового обладнання, перш за все – трубопроводів опалення та радіаторів”, – зазначає директор ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” Микола Логвінов, додаючи, що заміна цього устаткування буде коштувати набагато більше ніж платіжка за тепло.

Керівник теплопостачального підприємства також наголошує, що місто готується до різних варіантів розвитку подій в умовах війни.

«Миколаївоблтеплоенерго» буде робити все можливе, щоб опалювальний сезон у Миколаєві почався вчасно і теплоносій було подано до житлових будинків. Ми розуміємо всі ризики, всі можливі варіанти розвитку подій – готуємося до них. Але з відкритими вікнами від спеки в квартирі опалювальний сезон точно не пройде. Ми маємо вчитися бути економними та виваженими у питаннях теплоспоживання, я наголошую на цьому повсякчас. Тому до опалювального сезону мають готуватися не лише теплопостачальник та керуюча компанія, а й самі містяни. Елементарні речі також допоможуть мінімізувати тепловтрати в квартирі. Має бути командна робота”, – аргументує Микола Логвінов.

Для обладнання та теплових мереж підприємство використовує виключно хімводоочищену воду, яка має пройти спеціальну обробку і бути відповідної якості.

“Але одна справа коли таку обробку проходить умовно очищена вода, а інша – коли мова йде про солону воду. Саме тому до опалювального сезону ми буримо свердловини та встановлюємо системи очищення води поблизу котельних”, – розповідає директор ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”.

До речі, там воду можуть набирати й містяни, і це ще одна причина важливості й необхідності проведення таких робіт.

Зараз точок видачі очищеної води на базі підприємства близько десятка, але роботи ведуться, як і переговори щодо отримання систем очистки у вигляді гуманітарної допомоги, зокрема від Червоного Хреста.

“Буріння свердловин та наявність очищеної води вирішує питання з питною водою для містян, адже вони у кроковій доступності зможуть щодня брати безкоштовно воду для своїх потреб”, – зазначає Микола Логвінов.