Президент Вірменії вирішив подати у відставку

9:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Армен Саркисян
Президент Вірменії Армен Саркісян заявив, що майже після чотирьох років на посту вирішив подати у відставку.

Про це йдеться на його офіційному сайті.

Посадовець пояснив, що це не емоційне рішення. Воно пов’язане із тим, що у президента немає необхідних інструментів для впливу на процеси внутрішньої та зовнішньої політики «у цей непростий для країни та народу час».

Глава держави сказав, що причини деяких ймовірних проблем Вірменії приховані у її конституції. А все через обмеженість повноважень президента.

«У нас склалася парадоксальна ситуація, коли президенту доводиться бути гарантом державності, фактично не маючи жодного реального інструменту», — зазначив Саркісян.

Серед інших недоліків конституції, на думку президента, — верховенство одних інституцій над іншими, перепони для участі визначних діячів діаспори в управлінні держустановами Вірменії тощо.

Нагадаємо, що Вірменія — це парламентська республіка, відтак перевагу в ухваленні рішень там має парламент. Саме він відповідальний за обрання прем’єр-міністра та президента. Водночас глава держави має здебільшого церемоніальну функцію та контролює дотримання конституції.

Саркісяну 68 років, до президентства він у 1996-1997 роках був також прем’єр-міністром країни, а також послом у декількох країнах.

Саркісяна обрали главою держави у квітні 2018 року. Під час його президентства Вірменія пережила збройний конфлікт проти Азербайджану, після якої Єреван зобов’язався віддати фактично весь так званий пояс безпеки у Нагірному Карабасі — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни.

Після невдалого закінчення війни у країні спалахнули масові протести проти підписання невигідної для країни угоди щодо Нагірного Карабаху.

Основною вимогою була відставка прем’єр-міністра Вірменії Ніколи Пашиняна. У ході протестів Саркісян навіть закликав Пашиняна і справді піти у відставку. Згодом так і сталося, а в країні відбулися нові вибори. Проте партія Пашиняна перемогла, а його перепризначили прем’єр-міністром.