Президент України Володимир Зеленський звернувся до світових лідерів з Харкова

10:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Президент України Володимир Зеленський звернувся до світових лідерів з Харкова, а саме з типографії, яка днями зазнала російського удару. Про це повідомила пресслужба глави держави у суботу, 26 травня.

За словами Зеленського, для росіян це задоволення – спалювати.

“Ми всі знаємо, із ким маємо справу. Росією керують люди, які хочуть зробити нормою спалювати життя, руйнувати міста й села, розділяти народи та стирати національні кордони війною. Немає нації, яка здатна зупинити таку війну лише своїми зусиллями. Потрібна участь лідерів світу” – сказав він.

Президент наголосив, що випалена пустота у містах і селах України – найжахливіший наслідок війни.

“Війни, якої ми в Україні не хотіли. Яку ми не провокували. І в якій Україна захищається від намагання Росії захопити наші ресурси й території та знищити нашу національну ідентичність. І світ це бачить”, – підкреслив глава держави.

Зеленський зазначив, що саме Росія є єдиним джерелом агресії і постійно намагається розширити війну. Після 10 травня бої ведуться за 60 кілометрів від Харкова. А зараз Росія готується до нової спроби наступальних дій: за 90 кілометрів від Харкова на північний захід – біля кордону України збирається ще одне угруповання військ. Такі дії свідчать, що миру не буде.

“Чи хоче Росія діалогу? Україна має найбільший у світі досвід обману з боку Росії на перемовинах. Обману, який, зокрема, був прикриттям Росії для підготовки цієї війни. І саме тому потрібні глобальні зусилля – Саміт миру за участю лідерів, яких Росії не обманути. Саміт, який покаже, хто у світі дійсно хоче завершити війну, а не просто заявити про припинення вогню, яке буде неодмінно порушене російськими ракетами та артилерією, як це вже відбувалося десятки, десятки разів до цього”, – заявив президент.

Він нагадав, що Україна і Швейцарія готують Саміт миру, який почнеться 15 червня. Понад 80 країн вже підтвердили свою участь.

“Я звертаюся до лідерів світу, які поки осторонь глобальних зусиль із підготовки Саміту миру. До президента Байдена, лідера Сполучених Штатів. До президента Сі, лідера Китаю. Ми не хочемо, щоб Статут ООН згорів – згорів так само, як і ці книжки. І сподіваюся, не хочете й ви. Будь ласка, проявіть ваше лідерство у наближенні миру – дійсно миру, а не паузи між ударами. Зусилля світової більшості – це найкраща гарантія виконання зобов’язань. Будь ласка, підтримайте Саміт миру своїм персональним лідерством та участю. Для всіх нас буде задоволенням встановити мир”, – резюмував Зеленський.