Прем’єр Польщі запропонував відключити російський “Північний потік-1”

12:01

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Северный поток, Мюнхен, новости, конференция, Матеуш Моравецкий, Урсула фон дер Ляйен, Польша, премьер-министр, Північний потік, Мюнхен, новини, конференція, Матеуш Моравецький, Урсула фон дер Ляйєн, Польща, прем'єр-міністр

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький запропонував країнам Заходу подумати над відключенням російського газогону «Північний потік-1». Про це він заявив під час виступу на 58-й Мюнхенській конференції з безпеки.

За його словами, керівництво Росії використовує газ як зброю.

 – Тому ми так наполегливо виступаємо проти запуску Північного потоку-2, а також за те, щоб подумати про відключення Північного потоку-1, — сказав Моравецький.

При цьому він запропонував транспортувати природний газ до ЄС через територію України. За його даними, українська газотранспортна система здатна транспортувати 130 мільярдів кубометрів газу, тоді як обидва російські «Північні потоки» — близько 100 мільярдів кубометрів.

 – Вони можуть бути легко замінені, — сказав глава польського уряду.

Своєю чергою очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн під час виступу на конференції запевнила, що ЄС не загрожують проблеми з газом, навіть у разі припинення постачання з Росії. Вона зазначила, що ЄС імпортує 90% блакитного палива, близько 40% з яких припадає на Росію.