Прем’єр Британії: обстріл дитсадка на Донбасі був “сфабрикованою операцією”

10:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Прем'єр Британії, новини, Борис Джонсон, Великобританія, обстріл, дитячий садок, Станиця Луганська, Україна, війна, РФ, конфлікт, сфабрикована операція, Премьер Британии, новости, Борис Джонсон, Великобритания, обстрел, детский сад, Станица Луганская, Украина, война, РФ, конфликт, сфабрикованная операция

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що обстріл окупаційними військами дитячого садка на Донбасі був «сфабрикованою операцією», спрямованою на дискредитацію українського уряду, передає «Європейська правда».

– Сьогодні, як я впевнений, ви вже дізналися, дитячий садок був обстріляний під час, як ми вважаємо – ну, ми знаємо – це була сфабрикована операція, покликана дискредитувати українців, покликана створити привід, докладну провокацію для дій Росії. Ми дуже боїмося, що це те, що ми побачимо більше протягом наступних днів, – сказав Джонсон.

«Сфабрикована операція» (false-flag operation) – це інцидент, походження якого ховається, як правило, для спроби спровокувати помсту. За даними ОБСЄ, у четвер вранці на лінії фронту на сході України сталося «кілька інцидентів з обстрілом». У місті Станиця Луганська внаслідок влучення снаряда, що пробив дірку у стіні дитсадка, постраждали троє людей.

Джонсон заявив, що у ці вихідні поїде до Мюнхена на безпекову конференцію, «щоб поговорити про те, що ми збираємося робити для об’єднання Заходу». За його словами, Великобританія готова запровадити жорсткі санкції проти Росії.

– У режиму Путіна ще є час відступити. Ще є час, щоб уникнути катастрофи; катастрофи для Росії, катастрофи для України та для світу, – сказав він.

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден заявив, що існує дуже високий ризик вторгнення протягом кількох днів, а британський прем’єр Борис Джонсон зазначив, що ситуація на кордоні з Україною продовжує залишатися дуже похмурою після обстрілу дитсадка в Луганській області.

Генсек НАТО Йєнс Столтенберг заявив, що Альянс стурбований можливими спробами Росії створити привід для збройного нападу на Україну.