Представниця Мальти Роберта Метсола обрана новим президентом Європарламенту

Она пообещала поддержку Украине: "Диктаторы нас не поделят"

17:58

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Роберта Метсола, новини, Європейський парламент, Європарламент, Мальта, президент, Роберта Метсола, новости, Европейский парламент, Европарламент, Мальта, президент,

Новим президентом Європейського парламенту була обрана Роберта Метсола – представниця Мальти, депутатка від Європейської народної партії, передають «Факти».

Раніше Метсола обіймала посаду першого віцепрезидента Європарламенту. Після передчасної смерті попереднього президента цієї інституції Давида Сассолі вона виконувала його обов’язки.

43-річна Роберта Метсола стала третьою жінкою, яка очолила Європейський парламент після Сімони Вейл (обіймала посаду з 1979 по 1982 рік) та Ніколь Фонтейн (обіймала посаду з 1999 по 2002 рік). За неї проголосували 458 депутатів з необхідних 309 голосів.

Результати таємного голосування, яке відбулося у вівторок, оголосив віцепрезидент парламенту Педро Перейра.

Роберта Метсола у своєму виступі перед голосуванням заявила про необхідність посилити дипломатичні зусилля для вирішення глобальних конфліктів, зокрема навколо України, пише «Європейська правда».

 – Я згадала Україну та Білорусь у контексті, в якому ми живемо, що стосується безпеки, ризиків та загроз на наших зовнішніх кордонах. Цей парламент дуже однозначний у своїй позиції – диктатори нас не поділять. І такі повідомлення будуть надсилатись і далі, – сказала вона пізніше на прес-конференції після обрання.

Метсола також особливо наголосила, що «ситуація в Білорусі, як і раніше, викликає занепокоєння і ми продовжимо використовувати всі наявні інструменти, щоб відправити сильний політичний меседж, а також підтримати людей, які живуть під диктаторським режимом і чиї права порушуються».

Мандат чинного Європейського парламенту розрахований на період із 2019 по 2024 рік. Першу половину – два з половиною роки – президентом є представник однієї з найбільших політичних груп, другу – іншої найбільшої політичної групи. Традиційно цей період ділять соціалісти та європейські народники.

Попередній глава Європейського парламенту Давид Сассолі помер у ніч на 11 січня. Він перебував в одній з лікарень в Італії з 26 грудня. Причиною госпіталізації стало серйозне ускладнення через порушення функції імунної системи. Давиду Сассолі було 65 років.