Повторити “Гляйвицький інцидент”? РФ готує провокацію на кордоні

10:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

РФ готує провокацію, новини, війна, РФ, Україна, конфлікт, провокація, вторгнення, США, відео, фейк, РФ готовит провокацию, новости, война, РФ, Украина, конфликт, провокация, вторжение, США, видео, фейк,

Сполучені Штати отримали розвіддані про план Росії сфабрикувати привід для вторгнення в Україну з використанням фейкового відео, повідомляє «Кореспондент».

У США розповіли про новий план російських провокацій на кордоні з Україною. Міністерство оборони США заявило, що Росія може оприлюднити сфабрикований відеозапис нападу на людей, який можна буде використати як привід для атаки на Україну. Офіційний представник Пентагону Джон Кірбі сказав, що такий ролик може бути «дуже натуралістичним пропагандистським відео, в якому фігуруватимуть трупи та актори, що зображають людей у ​​жалобі, а також кадри зруйнованих об’єктів».

Слово за пропагандою

Раніше представники американської адміністрації говорили журналістам, що у ролику також може бути показана військова техніка, представлена ​​як українська, а також вибухи.

– Завдання появи такого відео – підкреслити загрозу безпеці Росії та виправдати військові операції, – сказало джерело у Вашингтоні.

Проти кого саме може бути спрямований такий «фальшивий напад», не повідомляється, проте газета New York Times пише, що може йтися або про «атаку» на російській території, або проти російськомовних жителів на сході України.

Американські чиновники кажуть, що оприлюднять цю інформацію, щоб запобігти такому розвитку подій.

– Ми точно не впевнені в тому, що Росія піде цим шляхом, але ми знаємо, що це одна з цих можливостей, – сказав в ефірі MSNBC заступник радника з національної безпеки Джонатан Файнер.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков прокоментував заяви США так: «Це не перша подібна обіцянка. Раніше схоже також озвучувалося. Але так нічого й не виходило.

Не перший раз

В останні тижні американські та британські чиновники вже не вперше говорять про намір Росії створити привід для вторгнення в Україну. У всіх цих випадках йшлося про вкрай незвичайне оприлюднення абсолютно секретної інформації, проте мета завжди була очевидною: попередити Росію, що за її планами ретельно стежать.

У середині січня Кірбі заявив, що Москва підготувала групу диверсантів для проведення озброєної провокації на сході країни, щоб утворити таким чином привід для вторгнення. Посольство Росії у Вашингтоні назвало це закидом та інформаційним тиском.

Москва наполягає, що не має наміру розпочинати агресію проти України, а пересування російських військ на російській же території не повинні нікого турбувати.