Повне розблокування портів дасть Україні щонайменше $18 млрд, – Федерація роботодавців

7:05

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

николаев, порт, ампу

Враховуючи скорочення українського експорту на третину порівняно з 2021 роком, розблокування портів стане суттєвим поштовхом для відновлення вітчизняної економіки, заявив в інтерв’ю “Мінпрому” генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

“Розблокування портів має для української економіки дуже великий потенціал. За нашими підрахунками, це додатково майже $18 млрд валютної виручки на рік”, – наголосив він.

Гендиректор ФРУ звернув увагу на те, що країна-агресор сьогодні має фактично вільне судноплавство у Чорному морі, перетинання проток для них також нічим не обмежене.

“Тому ініціатива федерації наступна – ми повинні сьогодні звернутися до всіх наших міжнародних партнерів і говорити про аналогічний принцип для України. На прикладі “зернового коридору” ми бачимо, що це можливо, і можна при бажанні розробити аналогічну модель для всіх інших вантажів. Але принцип повинен бути однаковий – якщо сьогодні Росія безперешкодно користується Чорним морем, так само Україна повинна ним користуватися”, – упевнений Іллічов.

Він зазначив, що вільне судноплавство для України – це можливість відновити виробництво й експорт продукції, зокрема, малого й середнього бізнесу, гірничо-металургійного комплексу, кольорової металургії і хімічної промисловості. Також це дасть змогу експортувати додаткову аграрну продукцію та імпортувати необхідну сировину.