«Поцілунок Іуди» – це миколаївська сучасна детективна художня література

23:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 В Одеському музеї західного і східного мистецтва відбулась презентація літературно-художнього видання «Визволення Христа з-під варти» Дениса Фомичова.

Автор був не просто свідком історії викрадення з одеського музею картини Караваджо «Взяття Христа під варту», а й приймав ключову участь в операції по затриманню злочинців у Берліні. Після цих подій Денис Фомичов написав книгу, у якій в художній формі розповів цікаві деталі викрадення й операції з повернення картини.

Трохи історії. Картина «Взяття Христа під варту», або «Поцілунок Іуди» надійшла в Одесу 1924 року з Міського музею красних мистецтв, куди її передали у 1899 році з Академії мистецтв Санкт-Петербурга. За всіма документами полотно надійшло як оригінал Караваджо, але згодом зʼявилися прибічники й опонентии цієї атрибуції.

Питання авторства та визначення -“це оригінал, репліка чи копія” – досить довго бентежили мистецтвознавців по всьому світові. Проте, незважаючи на суперечки у мистецьких колах, картина була представлена на всіх ювілейних міжнародних виставках, присвячених 400-літтю від часу смерті Караваджо і викликала повсякчасний величезний резонанс.

До відкриття виставки Viaggio a Compostela di Cosimo III De`Medici в Іспанії було проведено експертизу барвистого шару картини з #WEartMuseum, яка підтвердила авторство Караваджо за наявністю пігменту, характерного лише для робіт Караваджо.

Своїми враженнями з приводу публікації книги поділилася співробітник Миколаївської наукової бібліотеки Марина Тасинкевич.

“Це миколаївська сучасна детективна художня література. Книга-сенсація міжнародного рівня “Поцілунок Іуди” написана колишнім співробітником Міністерства внутрішніх справ України Миколаївської області, секретарем Миколаївського відділення міжнародної асоціації поліцейських, уродженцем м. Миколаєва Денисом Вікторовичем Фомичовим.

Це – перша письменницька спроба Дениса. Дуже вдало написаний роман, на основі реальних подій. Головний герой – поліцейський Дмитро Давидов після закінчення розвідшколи проникає у банду викрадачів антикваріату. Згадаємо всесвітньо відому крадіжку у 2008 р. з Одеського музею західного і східного мистецтва картини відомого майстра живопису ХVIII ст. Мікеладжело де Караваджо “Поцілунок Іуди”. Картина була повернена музею через два роки завдяки спецоперації, участь в якій брав автор книги – мій однокласник, прототип головного героя. Щиро дякуємо Денису Фомічову, в також Посольству Італії та Італійського інституту культури в Україні за підтримку та допомогу з виданням книги”, – зазначила пані Марина.

Слід зазначити, що книга була видана в Миколаєві, видавництво ЧП Швець.