Постраждалі через підрив Каховської ГЕС подали 9 тисяч заявок на компенсацію — Верещук

9:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Українці, які постраждали внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції подали 9 тисяч заявок на виплати від держави.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини” повідомила віцепрем’єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

“Понад 8 тисяч уже отримали (компенсації – ред.), 9 тисяч подали заявки”, — зазначила вона.

За словами Верещук, уряд продовжить можливість подати заявку щодо компенсації, оскільки чинна постанова встановлює кінцевим терміном 31 серпня.

“Ми звернулися до Кабміну, щоб до кінця жовтня продовжити (термін – ред.)”, — пояснила урядовиця.

Ірина Верещук нагадала, що постраждалі через знищення греблі Каховської ГЕС можуть отримати компенсацію у вигляді 5 тисяч гривень від держави та 6600 гривень від Міжнародної організації з міграції.

4 серпня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін направить 95 мільйонів гривень з рахунку Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій в НБУ на потреби громадян, які евакуюються з районів бойових дій, а також на підтримку тих, хто перебуває на деокупованих територіях. Також уряд планує виплати людям в Херсонській та Миколаївській областях, які втратили свої врожаї через підрив росіянами Каховської ГЕС.