Посадовця Південноукраїнської АЕС і керівників двох фірм звинуватили у збитках державі

10:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Николаев, АЭС, энергия

Посадовцю Південноукраїнської атомної електростанції та керівникам двох компаній детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) оголосили про підозру. Слідство підозрює їх у привласненні грошей при закупівлі системи кондиціювання станції.

Про це повідомляє “Суспільне” з посиланням на пресслужбу НАБУ.

За даними слідства, начальник управління виробничо-технічної комплектації відокремленого підрозділу (ВП) “Південноукраїнської АЕС” упродовж 2011-2012 років сприяв перемозі двох фірм у торгах із закупівлі систем промислового кондиціонування, які проводила атомна електростанція.

Під час слідства детективи встановили причетність ще двох людей — фінансового директора одного з підприємств, який забезпечував фінансування схеми, та керівника двох компаній, який сприяв завищенню вартості поставленого на АЕС обладнання.

Як повідомляють в Антикорупційному бюро, інтересам держави завдано збитків в розмірі понад 12,3 мільйона гривень.

12 серпня 2022 року затриманим повідомили про підозру за частиною п’ятою статті 27 та частиною п’ятою статті 191 Кримінального кодексу України.

Їм загрожує до дванадцяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.