Попри важку хворобу, колишній резервіст 79-ї ОДШБ Андрій Голуб продовжує допомагати ЗСУ

12:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Збирає недогарки церковних свічок для переплавки їх на окопні, допомагає набивати матраци для окопів, плести маскувальні сітки та домовляється щодо матеріалів для волонтерського центру. Попри важку хворобу, колишній резервіст 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Андрій Голуб продовжує допомагати ЗСУ.

Про свою діяльність волонтер розповів кореспондентам Суспільного.

“Я — живий!”. Миколаївський волонтер, попри хворобу, допомагає ЗСУ

Андрію 38 років. Має звання старшого солдата. У 2021 році у чоловіка діагностували розсіяний склероз, тому за станом здоров’я його не допускають до військової служби. Аби допомогти Збройним силам України в інший спосіб, почав займатися волонтерською діяльністю. За словами чоловіка, йому легко дається спілкування з людьми, це дає змогу знаходити необхідне для допомоги військовим.

“Розмовляю на вулиці з людьми, тобто мені не питання спілкуватися з перехожими, з незнайомими. Відповідно, як ми і знайшли необхідне для окопних свічок. Це просто. Був у передмісті, з жінкою розговорився, просто що є потреба. І вона потім мені передзвонила. Що є у передмісті те і те, і нас підтримають”, — розповів Андрій.

Також Андрій Голуб відвідує лікарні, аби підбадьорити пацієнтів.

“Були моменти, але я не акцентував на своєму захворюванні. Я наводжу приклад того, що я живий. Не важливо, в якому я стані, тобто чи я ходжу, чи я не ходжу, я лежу, чи не лежу. Не про це. Просто сам факт того, що я живий”, — каже волонтер.

В лікарню, волонтерський центр — усюди, де буває Андрій, його супроводжує кіт на прізвисько Ізі. Тварина завжди сидить на плечі у власника.

“Йому три місяці. Я отримав його у подарунок від доньки. Йому був місяць. Разом — значить разом. Я хотів собі друга, ось друг в мене і з’явився”, — розповів Андрій.

Андрій пише вірші та пісні. Тексти відправляє з іншим посилками на фронт.

“Він на всі свята підтримав нас, він вірші пише хлопцям на передову, ми відправляємо. Тому він дуже активний в цьому плані. Дуже активна в нього позиція. Він йде разом з нами до перемоги і допомагає хлопцям надихатись”, — каже волонтерка Наталя.

 Фото Олександра Гордієнко (Суспільне Миколаїв).