Понтонний міст, зведений у Білорусі біля кордонів України, зник — CNN

14:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Понтонный мост, новости, РФ, Беларусь, Украина, война, вторжение, Чернобыльская зона, мост, спутник, Понтонний міст, новини, РФ, Білорусь, Україна, війна, вторгнення, Чорнобильська зона, міст, супутник

Понтонний міст, побудований у білоруській частині Чорнобильської зони неподалік українського кордону, схоже, зняли — на нових супутникових знімках його не видно. Про це повідомляє CNN з посиланням на супутникові знімки та три джерела, знайомі з цим питанням.

16 лютого стало відомо, що неподалік закинутого білоруського села Вепри за 6 кілометрів від українського кордону звели понтонний міст через Прип’ять. Західна розвідка та військові чиновники розглядали його як можливу частину допоміжної інфраструктури РФ напередодні ймовірного російського вторгнення в Україну.

Як зазначає CNN, не зрозуміло, яка була причина його зведення і зняття. Можливо, міст використовували як частину військових навчань всередині Білорусі, а можливо, що розгорнуті там російські чи білоруські сили уже перекинули техніку й більше не мають потреби в мості, припускає видання.

Понтонний міст — це міст на плавучих опорах-понтонах. Їх використовують в разі аварії чи ремонту постійних мостів, а також у військовій справі, під час ліквідації наслідків стихійних лих тощо.