Померла найстаріша у світі жінка, яка застала три століття: факт її довголіття зафіксувати не змогли

7:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Мешканка Південної Африки Йоханна Мазібуко, яку називають найстарішою жінкою у світі, померла у віці 128 років. Жінка жила у трьох різних століттях і померла у своєму будинку у Північно-Західній провінції ПАР.

Про це повідомив британський таблоїд The Mirror. Зазначається, що точна причина смерті невідома. За словами опікуна довгожительки та її невістки Тандіві Весіньяни, жінка, можливо, померла від інсульту.

Йоханна Мазібуко була матір’ю сімох дітей. Вона не дожила 2 місяці до 129 років, останній день народження відсвяткувала 11 травня минулого року.

Однак її титул найстарішої жінки у світі офіційно не було підтверджено.

Згідно з даними Книги рекордів Гіннеса, найстарішою людиною у світі вважається Марія Браньяс Морера, що народилася у США. У січні 2023 року їй виповнилося 115 років.

Місцевий мер з Південної Африки Джеймс Цолелі каже, що для вшанування пам’яті Йоханни Мазібуко він звертався до Книги рекордів Гіннеса, щоб ім’я жінки опинилося там, але марно.

Йоханна не була грамотною, але в інтерв’ю місцевій пресі розповідала про можливі секрети свого довголіття.

“Ми так добре жили на фермах. Не було жодних проблем”, – казала жінка журналістам.

Мазібуко погано пам’ятала дитинство, але все ж змогла згадати випадок нашестя сарани на її сільськогосподарські угіддя. Вона розповідала, що тоді діти ловили сарану і їли, на смак вона нагадувала м’ясо.

Після її смерті найстарішою людиною у світі було визнано Марі Браньяс Морера. Останні 22 роки Морера провела в будинку для людей похилого віку в Каталонії, Іспанія, але народилася вона у Сан-Франциско. Жінка користується Twitter із невеликою допомогою доньки, та спілкується зі своїми тисячами підписників. Про це пише OBOZREVATEL.