Помер миколаївський освітянин Олексій Реутенко

22:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

27 січня помер екс-директор Морського ліцею Олексій Реутенко.

Усе своє життя Олексій Олексійович присвятив роботі на ниві освіти. Майже 50 років педагогічного стажу, за які в освіті міста Миколаєва пройдено шлях від вчителя фізики, директора морського ліцею імені професора М. Александрова (1997–2017), завідувача відділу, начальника управління освіти Миколаївського міськвиконкому (1976–1997).

Народився 27 лютого 1943 року в с. Веселий Кут Миколаївського району Миколаївської області. В 1964 році він закінчив фізико-математичний факультет Миколаївського державного педагогіч­ного інституту ім. В.Г. Бєлінського.

Працював учителем фізики Петрівської і Нечаянської середніх шкіл. З 1976 по 1997 рік – завідуючий відділом, начальник управління освіти Миколаївського міськвикон­кому. 1997 року призначений на посаду директора Морського ліцею при Національному університеті кораблебудування в Миколаєві.

За безпосередньої участі О.О. Реутенка в м. Миколаїв побудовано 21 школу і 1 прибу­дову до школи, 31 дитячий садок, спортивну школу «Надія».

Ліцей співпрацював з Національним університетом кораблебудування ім. адмірала Макарова, який допомагав у професійній орієнтації учням і батькам, вчені НУК висту­пали на кафедрах ліцею, брали участь у викладацькій роботі.

За час його керівництва колектив ліцею досяг значних результатів, зокрема в 2006 році став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України – 2006» у номінації «Школа успіху».

Він був автором посібника «Фізика. Збірник вибраних задач».

Мав звання “Заслужений працівник освіти України (1993)”. Нагороджений орденом «Знак Почета» (1986). В 1999 році присвоєно звання «Городянин року-1999» у номінації «Середня школа». Лауреат Миколаївського облас­ного конкурсу «Освітянин року» в номінації «Керівництво навчальними закладами» (2007).

За значні здобутки у розвитку освіти був нагороджений почесним званням “Заслужений працівник освіти України”, орденом “Знак Пошани”.