Польща звільнила від збору податків частину українських біженців

9:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

коронавирус в Польше, почта, выборы, Сейм, Польша, коронавирус, карантин, пандемия, новости, COVID-19

Біженці з України, які перетнули кордон із Польщею після 24 лютого і відтоді працюють віддалено на своїх українських роботодавців, більше не повинні подавати податкову декларацію та сплачувати прибутковий податок. За польським законодавством, іноземці, які живуть у їхній країні, але працюють на іншу країну – працюють нелегально.

Нововведення стосується лише тих українців, які перетнули кордон із Польщею у період з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2022 року. Про це повідомляє money.pl.

“Щодо жителів України в Польщі, то запевняю вас у дуже гнучкому та індивідуальному підході польських податкових органів… Зважаючи на особливі потреби українських платників податків, ми запровадили спеціальний регламент для громадян України, який дозволяє їм обирати оподаткування за своїм бажанням, як якщо вони були польськими податковими резидентами”, – зазначає Якуб Янковський з Податкового департаменту Міністерства фінансів Польщі.

Раніше повідомлялося, що з 1 вересня на всіх пунктах пропуску українсько-польського кордону запроваджено пілотний режим організації руху транспорту. Рух легких транспортних засобів (до 7,5 тонн) здійснюється через невеликі пункти пропуску, а фури направляють через інші точки перетину кордону.

Такий режим діятиме як мінімум до 30 листопада 2022 року, повідомила Державна митна служба України. Так, рух транспортних засобів повною масою до 7,5 тонн обмежений такими пунктами пропуску:

  • “Устилуг – Зосин”;
  • “Грушів – Будоміж”;
  • “Смольниця – Кросценко”;
  • “Угринов – Довгобичів”.